dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Konstruktor do zmian w projekcie (płyta, dach)

    Witam,
    Posiadam projekt domu parterowego i potrzebuje kumatego konstruktora,który mi przerobi i przeliczy standardowy fundament na płytę, oraz chce zlikwidować strop betonowy na rzecz legarów (poddasze nie użytkowe). Potrzebuje aby mi to dobrze obliczono. Nie chcę,żeby w płycie było np za mało stali,albo betonu o 5cm, ale też nie chce nawalić tego za dużo bo po co iść w koszty chce to zrobić zgodnie ze sztuką i tyle bez udziwnień.
    W wątku o płytach fundamentowych jest dużo informacji jedni robią tak inni tak. Konstruktorów jest dużo,ale niektórzy nie wielkie mają pojęcie szukam sprawdzonego,który ma wiedzę i dobrze to wyliczy wszystko.
    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    też przymierzałem się do stropu drewnianego w domu parterowym i dziś bym zrezygnował z tego pomysłu na rzecz monolitycznego.

    po 1. trwalsze
    po 2. drewno kosztuje
    po 3. sufity podwieszane też kosztują, wykończenie ich robota też. Na strop rzucasz tynk i masz gładką ścianę.
    po 4. hałas
    po 5. beton większa akumulacyjność cieplna

    Monolityczny wcale nie wyjdzie sporo drożej, jak ci (odpukać) odfrunie dach to masz jeszcze beton, a tak klops.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem masz prawo zrobić jak uważasz. Na dach dalej drewno trzeba

  4. #4

    Domyślnie

    To powodzenia przy dachu o niskim kacie i platwiowym nawali ci tyle belek że potem się podrapiesz po główce, że porównywalnie by wyszedł beton.

    Kontruktor też kapuche ścisnie za przerobienie tego (może nawet się oprzeć o koszt samej stali do stropu)..

    Twoja sprawa

  5. #5

    Domyślnie

    Coś mi ucięło odpowiedź nawet nie widziałem. Nie wiem czy wyjdzie taniej,ale strych ma być nie użytkowy nie chce ocieplać dachu bo to bez sensu w moim wypadku. Mój zamysł jest taki,że kładę legary cienkie 4.5cm powiedzmy na 20cm. Sufity sufit podwieszany 20cm niżej i to zasypuje celulozą, tak miałem teraz i super to się sprawdzało. Więźba dachowa ma być lekka bo będzie blachodachówka (cena),która wiadomo wiele razy lżejsza jest od dachówki. Wiadomo ma swoje wady np jest głośna,ale mnie to nie obchodzi bo poddasze będzie nie użytkowe i oddzielone 40cm celulozy, która bardzo wygłusza. Nie mówiąc już o tym,że jak chce zrobić rekuperację to dużo łatwiej (i przez to taniej) jest położyć kanały pod legarami mając wolną przestrzeń, a zasypanie tego celuloza też to izoluje przy okazji nie trzeba dodatkowych izolatorów kanałów robić. Tak samo elektryka łatwiej położyć kable do oświetleniana legarach i potem tylko robiąc podwieszany sufit powyciągać je w miejscach punktów świetlnych niż robić to wszystko na stropie.
    No, a przy okazji mogę sobie położyć deski na strychu kilka M2 i mam graciarnię na ciuchy stare jakieś raz do roku używane rzeczy.
    Tak to widzę. Jakbym miał poddasze użytkowe to wiadomo cała ta akcja jest bez sensu,ale nie mam.
    Dlatego szukam konstruktora ogarniętego,który odpowiednio policzy mi ile drewna trzeba pod blachodachówke,a nie będzie lądował 7cm dechy jak pod ciężki dach i to co powiedzmy 60 czy 50cm bo wtedy faktycznie wyjdzie kosmos z drewnem.

  6. #6

    Domyślnie

    Z konstruktorami właśnie tak może być ze ci wyrysuje kosmos i potem okaże się że w drewno wladowales tyle co mogłeś w beton. Akurat na kanały wentylacji to nie problem bo przed wylaniem wkładasz puste rury pcv i masz już przejścia przez strop na wentylację. Ale wtedy nie bawisz się z podwieszanym sufitem.
    Powodzenia w szukaniu takiego gościa, jeśli masz już projekt gotowy że stropem monolitycznym to naprawdę bym sie zastanowił czy będzie taniej strop belkowy. Raz Kontruktor weźmie pieniądze, dwa drzewo kosztuje.

    Może zaoszczędzisz w ogólnym rozrachunku parę tys bo robocizna stropu będzie kosztować ale czy to warte?

    Z reguły wola oni nawalić więcej bo to pewniej, wątpię czy ktoś się podpisze pod tym jak wyrysuje to na styk mimo ich blachodachowka na dachu to jednak więźba swoje waży. Zależy też jaka budowa więźby, jeśli będą płatwie to robienie jakichs podciągów i te podobne cuda
    To już może lepsze będą wiązary.
    Nie myślałeś nad wiazarami?
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 23-07-2023 o 14:41

  7. #7

    Domyślnie

    Myślałem, tylko jestem dogadamy na całą budowę do ssz z ekipą (a szefem jest cieśla od 20lat) także jak powiem im,że dach ja zrobię oni resztę to boję się zmiany ceny całościowej,a mam ją dobrą bardzo. Ale przed podpisaniem umowy zgłoszę się do dwóch najbliższych dobrze ocenianych (w tym jeden co mi robili w poprzednim domu) na ofertę. Tylko wiesz jak to jest trudno mi wyliczyć będzie czy to drogo czy nie. Załóżmy krzykną mi 40tys, mój wykonawca powie no dobra to my obniżamy cenę o 15tys i teraz jak to policzyć nie wiedząc ile materiału potrzeba plus gwoździe duperele itd na standardową więźbę z moim pomysłem plus konstruktor hehe. Zrobiłbym już monolityczny,ale ni jak mi to pasuje do mojego pomysłu i sposobu ocieplenia. A Ty jak robiłeś to kładłem tynk normalnie na strop od dołu? Taki sam jak na ściany?

  8. #8

    Domyślnie

    Tynku jeszcze nie mam, mój stan obecnie to surowy zamknięty ale tak będę kładł tynk gipsowy na sufit

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony