Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	465781
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	465782

Drodzy Koledzy,
Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Planuję ocieplenie stropu w domku z lat 80. Poddasze pozostaje przynajmniej na razie nieużytkowe, jednak chciałbym zminimalizować straty ciepła przez ten "promiennik" jakim jest strop. Strop jest najprawdopodobniej z pustaków ceramicznych, na pewno nie jest to tzw "powała", niemniej jednak nie
wydaje się zbyt mocny. W większości miejsc strop trzyma poziom w zakresie różnic 3-4 cm, w innych dochodzi to max do 7-8 cm.

Na chwilę obecną rozważam jedną z poniższych opcji:

A) Wypoziomowanie legarami, wełna a na górę płyta OSB lub deska podłogowa
B) Wylanie styrobetonu
C) Opcja awaryjna do wiosny - położenie samej wełny jako izolacji

Zastanawiam się która z nich będzie lepsza.

Za styrobetonem przemawia:
Szczelność, tańszy, brak mostków, prostota metody. Warstwa od 5 cm w najniższych miejscach do 12 cm w miejsach uskoków. Pytanie o obciążenie - 1
cm/m2 to ok 4-5 kg, więc będzie to 20 do 50 kg/m2. Czy po styrobetonie będę mógł chodzić (słyszałem różne opinie)?

Legary, wełna i podłoga drewniana:
Lżejszy, zdaje mi się też że przy takim słabszym stropie obciążenia punktowe rozłożą się wzdłuż legarów i przeniosą np 100kg równomiernie na ich punkty
podparcia (pracować bedą jak belka na zginanie). Przy jakejkolwiek konieczności wzmacniania, remontu stropu mogę zawsze zdemontować i odzyskać część materiałów

Położenie membrany i na nią samej wełny:
Czy będzie się ona degradować od wpadających promieni słonecznych przez okna? (Tzn czy musi być załonięta od góry od UV)

Z góry dziękuję za pomoc, niestety jestem laikiem w tych sprawach. Zależy mi na ociepleniu tego stropu gdyż są przez niego potężne straty ciepła. Na izolowanie całgo dachu, ścianek kolankowych na razie niestety jest brak funduszy.

Pozdrawiam serdecznie