dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaki odkurzacz z funkcją mopa?

    Witam,
    Szukam odkurzacza do ok 2500 zł, który jednocześnie będzie odkurzał i mył podłogi. Czytając różne rankingi i opinie stwierdzam, że zdecydowana większość z nich jest sponsorowana i nie da rady wyciągnąć z nich potrzebnych informacji. Czego mi trzeba:

    - jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg
    - końcówka myjąca, której nie trzeba myć co 3 minuty (przy mopach parowych doszedłem do wniosku, że one muszą mieć co chwila wymieniane albo myte końcówki, gdyż się szybko brudzą i wtedy myje się podłogę brudną wodą, jak przy tradycyjnym mopie)
    - konstrukcja, która nie ma problemów ze sprzątaniem przy krawędziach ścian - co udaje mi się znaleźć jakieś sensowne info, to wychodzi mi, że prawie wszystkie konstrukcje zostawiają pasek ok 1 cm przy krawędzi ściany
    - fajnie by było, jakby stacja dokująca myła automatycznie końcówkę myjącą itp.
    - mile widziany kabel, bo akumulatory jednak nie pozwalają na długi czas pracy.

    Bardzo proszę o polecanie sprawdzonych modeli, bo od czytania poradników i komentarzy już mi łeb pęka i mam większy mętlik w głowie, niż przed rozpoczęciem szukania.

    Dzięki!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Roborock S7 MaxV na youtubie są bardzo dobre filmiki pokazujace jak roboty jednoczesnie sprzatają i mopują. Ja jestem bardzo zadowolony.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Masz zbyt duże oczekiwania jak na założony budżet.
    Częściowo wymagania spełnia ROIDMI EVA. Wszystkich wymagań chyba na dziś nic nie spełnia, a na pewno nic w sektorze konsumenckim (czyli tak do kilkudziesięciu tys. PLN)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4

    Domyślnie

    Myjąc podłogę mopem na kiju, można zaobserwować na jak długo starcza jedno zamoczenie i to, ile razy trzeba przetrzeć, by zmyć zabrudzenie, najczęściej wyschnięte.
    Można więc mieć nadzieję, że mop automatyczny, który miałby spełnić funkcję mycia, jeszcze czeka w kolejce na jego wynalezienie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Myjąc podłogę mopem na kiju, można zaobserwować na jak długo starcza jedno zamoczenie i to, ile razy trzeba przetrzeć, by zmyć zabrudzenie, najczęściej wyschnięte.
    Można więc mieć nadzieję, że mop automatyczny, który miałby spełnić funkcję mycia, jeszcze czeka w kolejce na jego wynalezienie.
    Mam robota mopującego i jestem zdania, że urządzenie służy do utrzymania czystości, a nie sprzątania per se. Oddali w czasie konieczność sprzątania / mycia, ale go nie wyeliminuje.

    Szwagierka kupiła robota ROIDMI EVA i jest zachwycona, ale ona korzysta z niego w małym mieszkaniu, więc ciężko porównać do domu (zwłaszcza dużego). Plus jest taki, że czyści mopa co 20 min i dodaje wody na okrągło. Muszę pożyczyć i wypróbować u siebie.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Plus jest taki, że czyści mopa co 20 min i dodaje wody na okrągło.
    Jeżeli to jest plus, to masz odmienne pojęcie o użyteczności.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    rozwiń, bo trudno się domyślać
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Zejdz na ziemie, nie ma takiego urządzenia a już na pewno nie za 2,5k Ten mop to tylko marketingowy bełkot. Nie umyjesz tym podlog, najwyżej poliżesz.
    EOT.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony