dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wujekanimator

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    7

    Domyślnie tynkowanie garażu blaszanego bez ocieplenia

    Cześć! Planuję postawić szereg garaży blaszanych - w projekcie jest informacja, że garaże mają być otynkowane (wymóg urzędu). Niestety ceny garaży otynkowanych już przez producenta (jeśli dobrze widzę, to tynk jest tam położony bezpośrednio na blasze) są zdecydowanie wyższe w stosunku do tych zwykłych z blachy ocynkowanej/akrylowej. Wpadłem więc na pomysł otynkowania zwykłych blaszaków ocynk we własnym zakresie, zwłaszcza że wystarczy tynk na skrajnych ściankach + tył + wokół bram.

    Widziałem już w innych wątkach rozwiązanie: blacha -> (ewentualnie płyta OSB) -> styropian -> siatka -> tynk. Ponieważ nie zależy mi na ociepleniu, zastanawiam się, czy da się to zrobić bezpośrednio na blachę - pytanie, czy takie tynki są dostępne? (lub coś, co wygląda jak tynk, jakaś farba strukturalna może?)

    Dzięki za wszystkie Wasze koncepcje!

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wujekanimator

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Up! Może jednak ktoś poratuje

  3. #3

    Domyślnie

    Wnioskując z tego co napisałeś - chyba nie widziałeś garazy tynkowanych na żywo . Mówiąc ze są drozsze od typowych blaszaków i jednoczesnie porównywać garaz typu "blaszak" czyt z papieru z garazem tynkowanym np firmy AND Bytom to jak porównywać fiata 126p z Mercedesem , są to zupelnie inne konstrukcje ( garaze AND statyka przeliczana na 3cia strefe obicazenia- Polska znajduje sie w 90 % w strefie 2) , budową sciany - 20 cm moduły zgrzewane ze sobą w ramie - jednoczesnie tynkowane z zewnatrz 2mm barankiem a od wewnatrz farba strukturalna l( tynk drobnoziarnisty), wyglad ! - to tak mniej wiecej . Ok , postawisz " blaszaka" taniej, ale kalkulowałeś to ? Kalkulowales OSB + styropian + siatka i tynk + robocizna? Iluzoryczna oszczędność! A jak zacznie cos odpadac ? Przeciez za 2-3 lata taka konserwa zgnije. Ja osobiscie odradzam takie rozwiąanie . Gdybym mial wynajac garaz ( na szczescie mam swoj ) , napewno wolalbym doplacic te stowke lub wiecej ale miec spokojny łeb ze moje cztery kółka mają się dobrze . Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    They are more expensive than normal tin garages, but comparing a "tin tin" or paper garage to a plastered garage, such AND Bytom's, is like comparing a Fiat 126p to a Mercedes! They are very different buildings
    Ostatnio edytowane przez widelopsided ; 20-09-2023 o 03:44

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałbym nadać mu bardziej przejrzysty wygląd. Wykonawca chciałby go otynkować, a następnie pomalować. Czy układanie izolacji ze sztywnej pianki i płyt kartonowo-gipsowych ma zalety?

    Czy temperatura i wilgoć będą miały wpływ na tynk? Czy tynk będzie trwalszy i będzie odpowiedni do garażu gospodarczego? Czy izolacja tego betonu dużo by dla mnie zrobiła 10.0.0.0.1 192.168.1.254?

    Nie widzę zbytniej miłości do gipsu w tym subie. Jak myślisz?
    Ostatnio edytowane przez krisameto ; 09-01-2024 o 09:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony