dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Doprowadzenie powietrza do kominka - szczelność

    Witam,

    Jak w temacie. Jak bardzo szczelne musi być doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka? Pytam, ponieważ ekipa remontowa przesuwa doprowadzenie powietrza (kominek będzie kozą i chodzi o to, żeby doprowadzenie było w niewidocznym miejscu) i brakuje 1-2cm, żeby udało się ukryć kielich z uszczelką pod podłogą. Narazie chcę zakryć doprowadzenie podłogą, ponieważ kominek będzie montowany w późniejszym nieznanym jeszcze terminie.

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej, żeby było szczelne, a dodatkowo zamykane szczelną przepustnicą na czas niekorzystania z kominka. W przeciwnym przypadku zimą będziesz tracił cenne kWh energii uciekające przez komin.

  3. #3

    Domyślnie

    Kilka lat temu wymieniłem kominek b-vent. Nie tylko spalił 30 000 btuh gazu i nie emitował żadnego ciepła, ale także wysysał ciepłe powietrze z domu do spalania, bez wlotu powietrza tak jak ty. Marnowało to energię na tak wielu poziomach, że było to obrzydliwe. Przynajmniej masz dmuchawę. Nie zrobiłem tego.
    Myślę, że Twoja konfiguracja będzie działać najlepiej przy otwartych szklanych drzwiach, otwartym powietrzu do spalania z zewnątrz (niezaklejonym) i pracującej dmuchawie. Mój nowy kominek liniowy VidMate z bezpośrednim wentylacją spala tylko 24 500 BTUH, ale tak naprawdę ogrzewa nasz pokój rodzinny. Przekształciłem także róg w kanał wentylacyjny, więc ciepło unoszące się wokół paleniska w ścianie i z rury wentylacyjnej będzie przedostawać się do pomieszczenia przez otwór wentylacyjny pod sufitem.
    Ostatnio edytowane przez fahai8 ; 26-08-2023 o 10:53

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimarek Zobacz post
    Witam,

    Jak w temacie. Jak bardzo szczelne musi być doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka? Pytam, ponieważ ekipa remontowa przesuwa doprowadzenie powietrza (kominek będzie kozą i chodzi o to, żeby doprowadzenie było w niewidocznym miejscu) i brakuje 1-2cm, żeby udało się ukryć kielich z uszczelką pod podłogą. Narazie chcę zakryć doprowadzenie podłogą, ponieważ kominek będzie montowany w późniejszym nieznanym jeszcze terminie.
    Jeśli robisz dolot kanałem, to tylko szczelnie. Nieszczelnie można mieć bez robienia...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony