Witam,

zakupiłem nieduży parterowy dom jednorodzinny (wg dokumentów część pochodzi jeszcze z lat 50, ale jak się okazało podczas remontu została ona odtworzona znacznie później na wzór tej pierwotnej, chociaż nie ma o tym wzmianki w żadnych dokumentach, a druga część pochodzi z okolic 2007 roku chociaż też jest to niejasne).
Budynek jest ocieplony 12cm styropianem mimo, że jego jedna ściana leży w granicy sąsiedniej działki. Mimo tego otrzymałem pozwolenie na rozbudowę tego budynku (też w parterze), jedynie nowa część ze względu na przepisy ppoż musiał być ocieplona wełną. W urzędzie nikt specjalnie nie zwracał uwagi na to czym ocieplona jest część starsza (nie jestem pewien, ale do któregoś roku przepisy ppoz nie były chyba tak rygorystyczne w kwestii ociepleń budynków jednorodzinnych jak obecnie).

Teraz planuje docieplić starą część 5-8cm warstwą i tą ścianę w granicy raczej na pewno będę docieplał wełną.

Pytanie: Czy są jakieś przeciwwskazania do montażu wełny na styropian? Pewnie najlepiej byłoby zrzucić styropian z całej tej ściany i w całości ocieplić wełną, ale to wygeneruje niepotrzebny bałagan i dodatkowe koszty. Większość starszych domów w okolicy jest ocieplona styropianem mimo, że tez znajdują się w granicy działki.

Co myślicie na ten temat?