dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 92
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1823
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob
    Masz rację jednak to że jesteśmy rynkiem DM jest nadużyciem tylko Vanguard tak uważa . Inne fundusze(blackrock, statestrwt.. biorą nas za rynki EM. Jednak idziemy ku lepszemu od lat
    Z uwzględnieniem mocy nabywczej PKB na głowę (PSN) w Hiszpanii to: 49 447 dolarów międzynar. a w Polsce 45 342,78[7] dolarów międzynar. dla porównania w Demokratycznej Republice Konga, czyli kraju, w którym żyje ponad 100mln ludzi PKB na głowę (PSN) to 1 474 dolarów międzynar. czyli 31 razy mniej.

    Myślę, że jako Polacy nie powinniśmy mieć kompleksów, mam kilku znajomych z Niemiec i jak przyjechali do Polski to się dziwili, że jesteśmy takim rozwiniętym krajem i że mamy ładnie urządzone w domach. Spodziewali się zupełnie czegoś innego.

    Ale jakość życia to nie tylko sama kasa. U nas nie ma tylu przybyszów z krajów Arabskich co na zachodzie. Liczba gwałtów: Niemcy – 9,7 tys. Szwecja – 8,3 tys. Polska – 0,7 tys. Polacy okazali bardzo życzliwości i dali dużo bezinteresownego wsparcia dla Ukraińców uciekających przed wojną, szczerze to sam się zdziwiłem, że tak dużo ludzi chciało pomóc zapewniając mieszkanie. Nie ma u nas ataków terrorystycznych takich jak na zachodzie, podatki są w miarę niskie, prawo nie najgorsze, policja kulturalnie traktuje obywateli... no długo można by tak wymieniać.

    W skali świata mamy szczęście, że urodziliśmy się Polakami i należy wyzbyć się kompleksów.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    wojna ma trwać i trwać ona działa na osłabienie wszystkich dookoła zresztą widać zmęczenie tą wojną na zachodzi i mało kto się kwapi już finansować ją
    Sojusz NATO tworzy 31 państw, samo USA ma PKB 23.320 MLD $, dla porównania PKB Rosji to 1.779 MLD $. Także pod względem siły gospodarczej NATO vs Rosja jest przepaść.

    Moim zdaniem ta wojna jest na rękę USA i dlatego może ona trwać jeszcze długo ponieważ osłabia Rosję. Przecież gdyby USA chciało to wysłałoby do Ukrainy tyle czołgów, samolotów, obrony lotniczej, artylerii, że w kilka miesięcy byłoby już po wojnie. Natomiast ten sprzęt jest dostarczany w takich ilościach aby obie strony konfliktu się wykrwawiały i aby ani jedna ani druga strona nie miała przewagi.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    a bardziej patrzą kiedy z ruskimi będą robić prawdziwe interesy bo co mają z Ukrainy ? Ukraina w połowie sprzedana już została a reszta ruskie i Ukraińskie oligarchy mamą w swoich łapach .
    Ukraina jest potrzebna jako bufor oddzielający UE od Rosji. Ale fakt, myślę, że po zakończeniu wojny zachód szybko wróci do robienia interesów z Rosją chyba, że USA tego zakażą.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Urodziłem się w tym kraju prawie 30 lat wcześniej jak Ty.
    Pamiętam dobrze co było, jak było i widzę jak jest teraz.
    Ok to porozmawiajmy o FAKTACH.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    a teraz zwijają kopalnie, ale to przecież drobiazg
    Nie znam się na kopalniach ale podobno węgiel w naszych kopalniach jest głęboko przez co koszty wydobycia rosną i taniej można węgiel sprowadzić z innych krajów. Jeśli tak jest to nie widzę problemu, że kopalnie, które nie są rentowne i do których dopłacamy z pieniędzy podatników są zamykane.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Narzekamy na służbę zdrowia, ale...
    MAMY NAWET DZIECIĘCE ODDZIAŁY ONKOLOGICZNE!!!
    A kiedyś ich nie było... (potrzeby ich istnienia też nie było).
    Zwróć uwagę, że ludzie żyją coraz dłużej.

    Cytat: "Przeciętne trwanie życia mężczyzn wydłużyło się o niemal 8 lat, z 66,0 lat w 1980 roku do 73,8 lat w roku 2014, natomiast kobiet o ponad 7 lat z 74,4 do 81,6 lat (na podstawie danych GUS).".

    Być może teraz dyskutujemy dlatego, że korzystasz z polskiej służby zdrowia i jesz jedzenie z polskich marketów.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Rozwijamy się!
    PKB Polski w 1980 roku to 56 731 mln $ a w 1990 62 206. Czyli przez 10 lat wzrosło o 5475mln $. Skończył się komunizm i w roku 2000 PKB to już 171 613 czyli o 109407 więcej. 5475 za komuny vs 109407 za kapitalizmu. W komunie żyłem tylko jako dziecko, ale nie tęsknię do tych czasów Ps. PKB Polski od 1990 roku wzrosło 11 krotnie a PKB Niemiec w tym samym czasie 2,5 krotnie, także to też coś tam mówi o tempie naszego rozwoju gospodarczego. Do tempa rozwoju Chin to nam daleko, ale źle nie jest.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czy Ty to dostrzegasz?
    Ja dostrzegam dane, liczby a nie subiektywne odczucia.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "podatki są w miarę niskie, prawo nie najgorsze, policja kulturalnie traktuje obywateli... no długo można by tak wymieniać."

    O jakim kraju piszesz?
    https://www.youtube.com/watch?v=bCwspVqiKUc
    https://www.youtube.com/watch?v=L6az8ZK_ymY
    https://www.youtube.com/watch?v=0ElK7Z1qwFw
    https://www.youtube.com/watch?v=1F1Bnamlo3Y

    Może pilnie potrzebujesz korekty wzroku?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Ja dostrzegam dane, liczby a nie subiektywne odczucia. "

    Tak. Rozumiem.
    A wiesz, że wraz z moim kotem to średnio mamy po TRZY nogi?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Z uwzględnieniem mocy nabywczej PKB na głowę (PSN) w Hiszpanii to: 49 447 dolarów międzynar. a w Polsce 45 342,78[7] dolarów międzynar. dla porównania w Demokratycznej Republice Konga, czyli kraju, w którym żyje ponad 100mln ludzi PKB na głowę (PSN) to 1 474 dolarów międzynar. czyli 31 razy mniej.

    Myślę, że jako Polacy nie powinniśmy mieć kompleksów, mam kilku znajomych z Niemiec i jak przyjechali do Polski to się dziwili, że jesteśmy takim rozwiniętym krajem i że mamy ładnie urządzone w domach. Spodziewali się zupełnie czegoś innego.

    Ale jakość życia to nie tylko sama kasa. U nas nie ma tylu przybyszów z krajów Arabskich co na zachodzie. Liczba gwałtów: Niemcy – 9,7 tys. Szwecja – 8,3 tys. Polska – 0,7 tys. Polacy okazali bardzo życzliwości i dali dużo bezinteresownego wsparcia dla Ukraińców uciekających przed wojną, szczerze to sam się zdziwiłem, że tak dużo ludzi chciało pomóc zapewniając mieszkanie. Nie ma u nas ataków terrorystycznych takich jak na zachodzie, podatki są w miarę niskie, prawo nie najgorsze, policja kulturalnie traktuje obywateli... no długo można by tak wymieniać.

    W skali świata mamy szczęście, że urodziliśmy się Polakami i należy wyzbyć się kompleksów.



    ...
    Masz rację żyjemy w bogatym kraju jednak ja mówiłem jak widzą nas fundusze inwestycyjne dla nich w większości ciągle jesteśmy rynkiem EM. No ale może się to niedługo zmieni. Również licze że w końcu pójdziemy w kierunku przyjęcia euro długa droga ale oby kiedyś. Zmniejszy to problemy ryzyka walutowego. PLN to egzotyczna waluta. Co do "otwartości serca" odnośnie Ukr.. to wada my powinniśmy myśleć jak na tym zarobić. Już Niemcy mają u siebie więcej więcej taniej siły roboczej z rejonów objętych wojna. Problemów mamy wiele nieudolny rząd , rozdający nieswoje a gawiedź się cieczy jakby oni dawali ze swojej kieszeni. Również wielo osobników z przerywanego stosunku co pokazał COVID. Tu jest wiele problemów fundamentalnych. Tkwimy w pułapce średniego wzrostu dużo fabryk " uszczelek" mało HighTechu.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Frofo007
    Wiem, że Cię nie przekonam, że jest nieco inaczej w tym kraju, jak Tobie się wydaje.
    Sporo kasy i wysiłku włożono w kreowanie obrazu tego kraju jaki opisujesz.
    Widzisz głównie to, co Ci pokazują palcem.
    Ale skoro Cię to uszczęśliwia, to ja tego nie zmienię.
    Przecież dowody na to, że jest coraz lepiej oczy chcą wybić!
    Tak jak policja w obronie tego obrazu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A kto ci powiedział że ta wojna ma być tzw szybka ? owszem ruski gadali o 2 dniach ale w zamysle ta wojna ma trwać i trwać ona działa na osłabienie wszystkich dookoła zresztą widać zmęczenie tą wojną na zachodzi i mało kto się kwapi już finansować ją a bardziej patrzą kiedy z ruskimi będą robić prawdziwe interesy bo co mają z Ukrainy ? Ukraina w połowie sprzedana już została a reszta ruskie i Ukraińskie oligarchy mamą w swoich łapach .
    A nie miała być szybka, skoro to teoretycznie druga armia świata? Nie wiem czy Rosji zależy żeby wojna trwała i trwała. Raczej to, że tyle trwa świadczy o słabości armii, która miała być postrachem dla całego zachodu.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "podatki są w miarę niskie, prawo nie najgorsze, policja kulturalnie traktuje obywateli... no długo można by tak wymieniać."

    O jakim kraju piszesz?
    https://www.youtube.com/watch?v=bCwspVqiKUc
    https://www.youtube.com/watch?v=L6az8ZK_ymY
    https://www.youtube.com/watch?v=0ElK7Z1qwFw
    https://www.youtube.com/watch?v=1F1Bnamlo3Y

    Może pilnie potrzebujesz korekty wzroku?

    Adam M.
    I co tam widać? Jak osiołki dały się zmanipulować i służyły za broń biologiczną ?

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A nie miała być szybka, skoro to teoretycznie druga armia świata? Nie wiem czy Rosji zależy żeby wojna trwała i trwała. Raczej to, że tyle trwa świadczy o słabości armii, która miała być postrachem dla całego zachodu.
    Spójrz na rubla i na ich stop zaczyna się mała obstrukcja.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A nie miała być szybka, skoro to teoretycznie druga armia świata? Nie wiem czy Rosji zależy żeby wojna trwała i trwała. Raczej to, że tyle trwa świadczy o słabości armii, która miała być postrachem dla całego zachodu.
    Spójrz na rubla i na ich stopy zaczyna się mała obstrukcja.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Frofo007
    Wiem, że Cię nie przekonam, że jest nieco inaczej w tym kraju, jak Tobie się wydaje.
    Sporo kasy i wysiłku włożono w kreowanie obrazu tego kraju jaki opisujesz.
    Widzisz głównie to, co Ci pokazują palcem.
    Ale skoro Cię to uszczęśliwia, to ja tego nie zmienię.
    Przecież dowody na to, że jest coraz lepiej oczy chcą wybić!
    Tak jak policja w obronie tego obrazu.

    Adam M.
    Żyje ci się lepiej? Masz więcej? Stać cię na więcej? Musisz robić mniej? Jest lepiej

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "podatki są w miarę niskie, prawo nie najgorsze, policja kulturalnie traktuje obywateli... no długo można by tak wymieniać."

    O jakim kraju piszesz?
    https://www.youtube.com/watch?v=bCwspVqiKUc
    https://www.youtube.com/watch?v=L6az8ZK_ymY
    https://www.youtube.com/watch?v=0ElK7Z1qwFw
    https://www.youtube.com/watch?v=1F1Bnamlo3Y

    Może pilnie potrzebujesz korekty wzroku?

    Adam M.
    To sobie zobacz jak w USA policja traktuje obywateli abyś miał jakieś porównanie. A w wielu innych krajach jest znacznie gorzej niż w USA (Rosja, Białoruś, Wenezuela). Jak nie zapłacisz (nie dasz łapówki) to jesteś bity przez policję. Miałem do czynienia z Polską policją kilka razy i zawsze były to kulturalne spotkania, często zamiast mandatu otrzymywałem pouczenie.

    Ty natomiast pokazujesz filmik, gdy policjant używa gazu wobec agresywnej osoby. No straszne mi coś. Gdzie indziej byś dostał pałą lub kulkę.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Również licze że w końcu pójdziemy w kierunku przyjęcia euro długa droga ale oby kiedyś. Zmniejszy to problemy ryzyka walutowego. PLN to egzotyczna waluta.
    A ja jestem zdania, że powinniśmy mieć swoją walutę bo wówczas mamy nad nią większą kontrolę. W zasadzie dla zwykłego obywatela to nie ma różnicy czy istnieje złotówka czy nie -> oszczędności przecież może trzymać w euro, dolarach, frankach, złocie czy BTC.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co do "otwartości serca" odnośnie Ukr.. to wada my powinniśmy myśleć jak na tym zarobić.
    No to myślę, że też o tym myślimy, ale wiadomo - Niemcy większy socjal, wyższe zarobki, nie ma co się dziwić, że wielu Ukraińców wybierze ich na kraj docelowy.

    Cytat Napisał adam_mk
    Wiem, że Cię nie przekonam, że jest nieco inaczej w tym kraju, jak Tobie się wydaje.
    No trudno abyś mnie przekonał bez podawania żadnych argumentów. Ja Ci pokazałem jak jest na liczbach - PKB, PKB PSN, średnia długość życia. Obiektywnie policja też dobrze traktuje obywateli a jak już chcesz jakiś filmików to zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=XpreCLDpHJs

  14. #54

    Domyślnie

    adam_mk: a tu zobacz jak ładnie wygląda Los Angeles: https://www.youtube.com/watch?v=zsXDN3HKxbM

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    Moim zdaniem ta wojna jest na rękę USA i dlatego może ona trwać jeszcze długo ponieważ osłabia Rosję. Przecież gdyby USA chciało to wysłałoby do Ukrainy tyle czołgów, samolotów, obrony lotniczej, artylerii, że w kilka miesięcy byłoby już po wojnie. Natomiast ten sprzęt jest dostarczany w takich ilościach aby obie strony konfliktu się wykrwawiały i aby ani jedna ani druga strona nie miała przewagi.



    Ukraina jest potrzebna jako bufor oddzielający UE od Rosji. .
    Miło się czyta takie wpisy.

    Od siebie dołożę jeszcze że USA ma jeleni w sojuszu co pod pretekstem ataku rosyjskiego rozbrajają się ( pomoc dla Ukrainy ) i kupują amerykański złom finansują całość x2 . I jest pieknie .

    "tak się kaszle !!!!" ( cytat od jednego youtubera )


    ps. A że później inflacje, drożyzna kogo to obchodzi
    Ostatnio edytowane przez lolson29 ; 16-08-2023 o 10:37 Powód: ps

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    adam_mk: a tu zobacz jak ładnie wygląda Los Angeles: https://www.youtube.com/watch?v=zsXDN3HKxbM
    Przecież większość tych ludzi to narkomani, alkoholicy . A cała reszta jeśli nawet nimi nie jest to bezdomnymi są na własne życzenie....

    U nas ( 500+ , 800+ ) idzie to w podobnym kierunku , za max 20 lat będzie wysyp młodych którym rodzice wbili do łba , że nie trzeba pracować żeby przeżyć....

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A nie miała być szybka, skoro to teoretycznie druga armia świata? Nie wiem czy Rosji zależy żeby wojna trwała i trwała. Raczej to, że tyle trwa świadczy o słabości armii, która miała być postrachem dla całego zachodu.
    Żeby to było takie proste jak ty myślisz ale niestety to zawiła gra interesów o których ty dowiesz się pewnie za 50 lat jak to odtajnią, ta wojna jest uzgodniona i jej zakres między USA i Ruskimi., zachów powoli zaczyna się zwijać i to już są pierwsze oznaki dodaj do tego durną zieloną energię fit for55 i masz obraz całościowy.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Żeby to było takie proste jak ty myślisz ale niestety to zawiła gra interesów o których ty dowiesz się pewnie za 50 lat jak to odtajnią, ta wojna jest uzgodniona i jej zakres między USA i Ruskimi., zachów powoli zaczyna się zwijać i to już są pierwsze oznaki dodaj do tego durną zieloną energię fit for55 i masz obraz całościowy.
    Też myślałem że zachód zaczyna się zwijać. Jednak potęga zachodu : technologia, finanse, wojsko , częściowo demografia ( Chiny vs USA ). Załatwia sprawę tam ciągle jest ciemny las.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Przecież większość tych ludzi to narkomani, alkoholicy . A cała reszta jeśli nawet nimi nie jest to bezdomnymi są na własne życzenie....
    Ja tylko pokazuje na przykładach, że na tle innych państw wcale u nas nie jest tak źle, jak niektórzy uważają.

    W Hiszpanii jeśli ktoś się włamie do Twojego domu i będzie w nim przez 48h to już się go nie pozbędziesz:

    "W Hiszpanii narasta zjawisko nielegalnego zajmowania domów i mieszkań przez dzikich lokatorów, tzw. okupas, ponieważ przestępcy są bezkarni - powiedział w rozmowie z PAP przewodniczący krajowej organizacji osób poszkodowanych przez dzikich lokatorów (ONAO) Tony Miranda."

    Kolejny absurd zabierają ludziom ich własność i dają biednym:

    "Hiszpania oddaje mieszkania biednym. Byłby to doprawdy piękny gest z ich strony, gdyby nie fakt, że do tej pory miały one swoich właścicieli. Wywłaszczenie 56 nieruchomości wzbudziło panikę wśród inwestorów, którzy obawiają się teraz, że stracą swoje lokale na rzecz potrzebujących."

    I aby być dobrze zrozumianym nie twierdzę, że Polska to raj na ziemi, natomiast w skali świata biorąc pod uwagę prawo, zachowanie policji, zarobki, kulturę, poziom przestępczości itd. jesteśmy fajnym krajem do życia. W takiej Arabii Saudyjskiej PKB na głowę jest wyższe, ale nie każda kobieta chce nosić burkę USA sporo gangów, w przeliczeniu na 100tyś mieszkańców jest tam 10 razy więcej zabójstw niż w Polsce. Niemcy - około 10 razy więcej gwałtów. Ponadto trochę nie fajnie być takim Niemcem ze świadomością, że dziadek lub pradziadek mordowali niewinnych ludzi. W Niemczech tylko około połowa ludzi ma własne mieszkanie, w Polsce zdecydowana większość.

    Pewnie gdybym mógł wybrać to może i bym wolał urodzić się Niemcem, ale będąc Polakiem żyjącym w Polsce -> mam wybór, mogę się przeprowadzić, ale wolę zostać bo dobrze mi się tu żyje.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Z przeliczaniem ile gangów przypada na 100tys mieszkańców byłbym bardzo łośtrożny. U nas gangów może i jest mniej , za to są większe. Z siłą nabywczą też było lepiej, tak z 15 lat temu można było sobie (mogłem sobie) pozwolic na dużo więcej. Rozwój to nie tylko 5G i wypaśny smarfon czy wielki tvset. To tylko zewnętrzne "znamiona bogactwa" jak mawiano w PRLu. Zachowanie policji? Skuteczność. Policji w działaniu i zwalczania patusów a nie inaczej myślących jak np. bicie kobiet. Słow się boją?

Strona 3 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony