dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Unhappy Problem z pylącą fugą i brudną kostką granitową.

    Witam i o pomoc proszę. Jesteśmy w trakcie układania starobruku granitowego wokół klombu i dojazdu od bramy. Obrzeża robimy z ciemnego bazaltu około 20x20x20, 20x15x30 itp, a używana kostka granitowa ma przeróżny kształt co sprawia duże utrudnienie przy układaniu. Panowie brukarze (może bardziej murarze), nie maja doświadczenia przy układaniu tego typu kamieni. Pojawił sie problem zbyt dużej fugi i brudnej kostki po fugowaniu (fuga to zaprawa cementowo- piaskowa) Kostka po zafugowaniu nie była spłukana,(zdj. 1;2) dopiero w drugiej części klombu podpowiedziałem, żeby tak zaczęli to robić i znacznie lepiej to wyglądać.(zdj. 3;4)
    Jak doczyścić brudną kostkę z tej zaprawy i w jaki sposób może zapobiec pyleniu sie cementu z dużej fugi?
    Może jakimś unigruntem to spryskać, dużo wnosimy do domu tego pyłu. Jest to świeża robota może trzeba zaczekać jak sie wypyli, ale teraz masakra.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	465959   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	465960   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	333.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	465961   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	444.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	465962  

  2. #2

    Domyślnie

    Do oczyszczenia-> Atlas Szop. Rękawice, szorstka gąbka lub szczotka i do roboty..
    Pylenie cementu? to jakiś absurd.

  3. #3

    Domyślnie

    Z info jakie do tej pory zebrałem. W połowie klombu mam źle zrobioną fugę. Tzn. po ułożeniu kostki i jej zafugowanu nie polaliśmy woda ( pomyślałem że sama z czasem się utwardzi) i to był błąd.
    W tej chwili po deszcz z fugi tej "wychodzi" piasek, nie jest dobrze utwardzona. Natomiast ta fuga polana po ułożeniu od razu wodą jest twarda, dobrze związana i piasek z niej nie ,, wychodzi"������
    Ktoś mi doradził żebym myjką ją "wybił" i położyć nową.
    Co Wy na to?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Do oczyszczenia-> Atlas Szop. Rękawice, szorstka gąbka lub szczotka i do roboty..
    Pylenie cementu? to jakiś absurd.
    To jedna nie cement tylko nie związany piasek z cementem. Nie zlałem po fugowaniu wodą i nie związał się, Co teraz z tym będzie czy to sie jeszcze zwiąże?

  5. #5

    Domyślnie

    Myjka może poprzestawiać kostki, ale mniejsze ciśnienie piasek wpłucze. Po tym, zasyp to świeżą mieszanką cementu z piaskiem, zmieć miotełką nadmiar z wierzchu kostki i delikatnie polej wodą, kilka razy w odstępach czasu najlepiej z końcówki ogrodowej z nastawną mgiełką.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Myjka może poprzestawiać kostki, ale mniejsze ciśnienie piasek wpłucze. Po tym, zasyp to świeżą mieszanką cementu z piaskiem, zmieć miotełką nadmiar z wierzchu kostki i delikatnie polej wodą, kilka razy w odstępach czasu najlepiej z końcówki ogrodowej z nastawną mgiełką.
    Kostka była układana miesiąc temu, chyba jej nie ruszy. Jestem ciekaw co będzie z fugą, czy ja ruszy.
    Może tylko poszarpie i co wtedy?
    Jutro zrobię próbę.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedno zdjęcie. Po lewej fugi podlane woda zaraz po zafugowaniu a po prawej pozostawione bez wody. Myślałem, że stwardnieją naturalnie. układane miesiąc temu.
    Jak długo będzie oddzielał się piach od cementu, czy to jest w ogóle do powstrzymania?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	466006  
    Ostatnio edytowane przez pepi ; 20-08-2023 o 15:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony