dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Fundament w piwnicy na pochyłym terenie

    Witajcie.
    Mam następujący problem i mimo, że jestem nowy na forum, mam nadzieję, że otrzymam jakąś poradę

    Odziedziczyłem dom na pochyłym terenie, w którym znajduje się piwnica. Ściany piwnicy wyglądają tak jak na zdjęciu tzn. do mniej więcej 1/3 wysokości ściany znajduje się szersza część wykonana z kamienia, który niestety jest miejscami dosyć sypki.
    Czy można stwierdzić, że ta "szersza" część to tzw. ława fundamentowa? Jest ona wyższa tam, gdzie jest wyższy teren na zewnątrz budynku i wraz ze spadkiem terenu ta część też idzie w dół.
    Niektóre kamienie trzymają się bardzo luźno, w innych miejscach część betonu tak jakby odparza. Czy słabo trzymające się elementy można odkuć i zalepić i wyrównać np. zaprawą cementową?


  2. #2

    Domyślnie

    Betonowa podłoga w mojej piwnicy jest wyraźnie nachylona w rogach. Trochę się denerwuję, bo kończę teren i nie wiem, czy najpierw muszę zająć się kwestiami fundamentowymi. Beton jest lekko spękany prostopadle do zbocza, co najwyraźniej wskazuje, że nastąpiło osiadanie fundamentów.

    Dziwne jest to, że pomimo braku poziomu podłogi, przyłożyłem ją do belek stropowych i jest idealnie pozioma. To samo z ziemią na piętrze wyżej. Wygląda więc na to, że cały dom nie jest pochyły, tylko podłoga w piwnicy? Co może być tego przyczyną i czy jest się czym martwić?
    omegle xender
    Nie jestem pewien, czy to istotne, ale poprzedni właściciele ujawnili, że ponad dziesięć lat temu musieli poddać się leczeniu termitów. Fundament jest wylany betonem więc nie wiem czy to może mieć na to wpływ. Dom ma 30 lat.
    Ostatnio edytowane przez filhalbate ; 31-12-2023 o 13:47

  3. #3

    Domyślnie

    Podłogi w piwnicach notorycznie NIE są poziome. Sprzedaję hydroizolację i studzienki stawiamy w najniższym możliwym miejscu. Zdziwiłbyś się, jak źle może być czasami. Widziałem nawet 3-calową różnicę w czymś, co wygląda na poziomą podłogę omegle xender .
    Ostatnio edytowane przez copleyto52 ; 31-01-2024 o 00:26

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo pomocne, dziękuję. Nie widzę żadnych pęknięć na ścianach. Chyba po prostu pomyślałam, że skoro fundamenty są równe, to podłoga też będzie pozioma. Wydaje się dziwne, że fundament byłby równy, ale beton jest popsuty. Miejmy nadzieję, że nie ma się czym martwić omegle xender .
    Ostatnio edytowane przez khogak4 ; 27-03-2024 o 13:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony