dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przedścianka akustyczna na stelażu drewnianym

    Cześć,
    mam w mieszkaniu ścianę, którą niosą się dźwięki między mną, a sąsiadem. Planuję wykonać przedściankę, aby lekko wytłumić ten kanał.
    Nie wykonywałem do tej pory takich prac i nie mam dużego doświadczenia, dlatego chciałbym was prosić o zrewidowanie moich planów i sugestie.

    Pomieszczenie w których chcę zrealizować przedściankę ma sufit i skos z płyty gk oraz ogrzewanie podłogowe. Nie znam dokładnego przebiegu rur i nie chcę ryzykować uszkodzenia instalacji, dlatego przedściankę chcę przymocować do ściany i.e. efektywnie po prostu pogubię ją o 5cm + 2x1.25 płyta GK.

    Z tego względu chcę wykonać stelaż drewniany, niestety w sieci nie znalazłem dużo porad dla takiego wariantu, poza jednie faktem, że jest stosowany.
    Zdaję sobie sprawę, że punkt mocowania i styku ze ścianą, to punkt przenoszenia drgań i konstrukcja nie będzie tak efektywna jak oddalona od ściany.

    Pytania:
    Jak najlepiej wykonać taką konstrukcję, aby zmaksymalizować możliwe wytłumienie?
    Czy mogę lub powinienem podkleić drewno taśmą akustyczną (wzorem ze stelaży stalowych), aby zmniejszyć przenoszenie drgań?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia w ściankach akustycznych, ale z wyczytanych informacji internetowych: cięższa ścianka jest lepsza niż lżejsza, są nawet specjalne wersje płyt na takie zastosowania, wełna mineralna "akustyczna" jako wypełnienie, taśma akustyczna na pewno, mocowanie do podłogi ogrzewanej można zrobić za pomocą kleju montażowego.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony