dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie czy agencji nieruchomości można zaufać?

    No i stało się Działka znaleziona, cena ustalona, wszytko wyglada nieźle. W poszukiwaniach uczestniczyła agencja nieruchomości i teraz bardzo miła pani powiedziała, że ona się wszytkim zajmie: zbieraniem dokumentów, notariuszem, i co tam jeszcze będzie potrzebne, tak, że my mamy się stawić za miesiąc i wszytko ma być gotowe. Oczywiście sami bylismy w gminie sprawdzic plany zagospodarowania, do wydziału ksiąg wieczystych wybieramy się w przyszłym tygodniu. Czy jeszcze mozemy / powinnismy sprawdzic cos sami? Myslicie, że można polegać na agencji? Jakie są wasze doświadczenia?

    Działka jest w Halinowie i jest pieeeeekna

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maggg
    Myslicie, że można polegać na agencji? Jakie są wasze doświadczenia?
    Moje są bardzo dobre, wszystko, notariusz, potrzebne dokumenty zostały załatwione przez biuro, zapięte na ostatni guzik, na czas, bez poślizgów.
    Ale wiadomo, nie wszędzie tak jest, moim zdaniem, im mniejsze biuro, tym lepiej się stara.
    Pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też mam bardzo dobre doswiadczenia z mała agencją. Wszystko przygotowali bez zastrzezeń, a mieli troche pracy, bo dodatkowo jeszcze dzielili działkę.
    Pozdrawiam
    Iwona

  4. #4

    Domyślnie

    kilkakrotnie korzystałam, z niezłą operatywnością agentów i dobrym, finalnym skutkiem.

    Ufałabym jednak wyłącznie agencjom sprawdzonym, licencjonowanym , od dawna na rynku.
    cele budzą szacunek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja tez mam dobre opinie o agencji z uslug , ktorej korzystalam

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem bardzo zadowolona z agencji nieruchomości. Na działkę czekałam prawie 1,5 roku i w tym czasie pan z agencji nadzorował wszystkie formalności. Nawet już po zawarciu transakcji załatwił nam pewną sprawę - i to gratis.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam !!!

    Nie wiem skąd u was taki optymizm .Ja szukałem działki w kilku liczących się biurach w Lublinie i doswiadczenia -Fatalne .Takiego dziadostwa się niestety nie spodziewałem . Przez rok nikt nie zadzwonił do mnie i nie poinformiwał i np. nowych ofertach . Nie wiedzieli nic albo prawie nic o działkach które sami oferują . Wiekszość ofert zawierała tzw kruczki czyli np. działka o szerokości 15 m lub majaca 5-ciu właścicieli gdzie dwóch nie zyje . niektóre działki które mi zaoferowali były sprzedane juz trzy lata temu a oni mieli je w komputerach . Kilka z nich w ogóle nie było budowlane a biura o tym nie wiedziały .Nie mówiąc o tym ze nigdy nie widzieli ich na oczy bo nie raczyli pojechać na miejsce i zrobić wizję. Na moje pretensje w biurach powiedziano mi że ...cyt.. prosze pana jak byśmy chcieli wszędzie jeździć i oglądać działki ....... albo dzwonić do klientów i powiadamiamiać ich o nowych ofertach to byśmy nic nie zarobili .A były to najlepsze biura mieruchomości w Lublinie istniejące najdłużej .
    Także mimo wszystko radziłbym samemu dokładnie sprawdzić działkę samemu . Dziadostwo ,dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo .Tak odebrałem działalność Lubelskich biur choć moje wymagania były jak najbardziej podstawowe.

    pozdro D.RZ

  8. #8

    Domyślnie

    To ze nie dzwonia nie dotyczy chyba tylko Lublina w Bielsku jest podobnie. Zreszta ja bym nie ufal agencjom szczególnie tym małym, chca pocisnac kade dziadostwo zachwalajac jak by to była okazja.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam inne doświadczenie. Miałam wiele telefonów dotyczących działek do sprzedaży. Wiele z tych ofert sprawdziłam wraz z przedstawiecielem biura. W efekcie - kupilam działkę, również poprzez biuro, ale ofertę znalazłam wcześniej w gazecie.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja jestem na razie zadowolona z biura przez które w tej chwili kupuję działke, zresztą jest to pierwsze biuro, które rzeczywiscie się nami interesowało. Pani osobiście z nami jeździła i pokazywała działki, wszytko o nich wiedziała i oglądalismy dokładnie to czym byliśmy zainteresowani. Duże, znane biura nas olewały, kończyło się na podpisaniu umowy i koniec, żadnego wiecej telefonu, oferty, nic. Obecne biuro jest małe, wiec moze dlatego włascicielowi zależy. A chciałam sie dowiedzieć, czy oprócz szukania dzialki (w tym się sprawdzili) można również spokojnie zostawić im zbieranie i załatwianie całej papierkowej roboty. Większość z Was jest zawolona z takiej współpracy i to mnie cieszy, mogę spać spokojnie Dziękuję za opinie

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!

    Nie wiem skąd u was taki optymizm .Ja szukałem działki w kilku liczących się biurach w Lublinie i doswiadczenia -Fatalne .Takiego dziadostwa się niestety nie spodziewałem . Przez rok nikt nie zadzwonił do mnie i nie poinformiwał i np. nowych ofertach . Nie wiedzieli nic albo prawie nic o działkach które sami oferują . Wiekszość ofert zawierała tzw kruczki czyli np. działka o szerokości 15 m lub majaca 5-ciu właścicieli gdzie dwóch nie zyje . niektóre działki które mi zaoferowali były sprzedane juz trzy lata temu a oni mieli je w komputerach . Kilka z nich w ogóle nie było budowlane a biura o tym nie wiedziały .Nie mówiąc o tym ze nigdy nie widzieli ich na oczy bo nie raczyli pojechać na miejsce i zrobić wizję. Na moje pretensje w biurach powiedziano mi że ...cyt.. prosze pana jak byśmy chcieli wszędzie jeździć i oglądać działki ....... albo dzwonić do klientów i powiadamiamiać ich o nowych ofertach to byśmy nic nie zarobili .A były to najlepsze biura mieruchomości w Lublinie istniejące najdłużej .
    Także mimo wszystko radziłbym samemu dokładnie sprawdzić działkę samemu . Dziadostwo ,dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo .Tak odebrałem działalność Lubelskich biur choć moje wymagania były jak najbardziej podstawowe.

    pozdro D.RZ
    Darek - wypisz wymaluj mam takie same odczucia
    Poza jednym rodzynkiem - biuro AdRem - młodzi ludzie którym się chce (mam nadzieję, że nie JESZCZE). Działkę co prawda znaleźliśmy sami, ale z nimi współpracowało się naprawdę OK. Reszta - dziadostwo na całego
    Mieliśmy jeden "rodzynek" wręcz kuriozalny. Facet pokazał nam działkę i podał numer do właściciela. Zadzwoniłam, człowiek bardzo zdziwiony - wcale nie zamierzał działki sprzedawać . Okazało się, że raz jeden wspomniał sąsiadowi, że MOŻE kiedyś sprzeda, sąsiad powiedział koledze-pośrednikowi, a ten wciągnął ją do bazy. Takiego maila jak wtedy chyba jeszcze nie napisałam Pośrednik do tej pory się nie odezwał Oczywiście przepraszać nie miał za co

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam najgorsze doświadczenia z agencjami - oszustwa, wyłudzanie pieniędzy za NicNieRobienie. Z jedną z agencji o mało nie spotkałam się w sądzie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Moje doświadczenia z agencjami nieruchomości też niestety fatalne. Wszyscy bardzo chcą podpisywać umowy i to najlepiej na wyłączność, a później nic się nie dzieje.
    Najgorsze są stare babole, które licencję dostały chyba jeszcze w czasach przedwojennych. Jedna taka trzasnęła mi słuchawką telefonu, kiedy powiedziałam, że szukam czegoś większego niż 600m2, a ona tylko to miała w ofercie.
    Chętnie gdzieś ku przestrodze zamieszczę nazwy tych agencji z którymi "współpracowałam".

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Mam również najgorsze doświadczenie z agencjami. Jedna nawet chciała mi sprzedać działkę na bagnie (wtedy była zima) - ale naszczęście w pore okoliczni mieszkańcy, powiedzieli mi jak tam wygląda wiosną.
    Kiedy to powiedziałąm facetowi, to się zmieszał - ale przyznał rację i jak powiedział myślała, że to nie będzie aż taaki problem, dlatego o tym nie mówił.

    ODRADZAM
    REKLAMA

  15. #15

    Domyślnie

    nie ufaj nikomu czasem nawet Sobie (ulubione powiedzenie kolegi) z tymi agencjami to różnie bywa.
    Edzio i Zibi

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Mam najgorsze doświadczenia z agencjami - oszustwa, wyłudzanie pieniędzy za NicNieRobienie. Z jedną z agencji o mało nie spotkałam się w sądzie.
    wątek stary, ale nie mogę się powstrzymać żeby go nie reaktywować. po akcjach jakie miałam (co ja bredzę, jeszcze wciąż mam) z biurem (o świetnej niby opinii i największej bazie ogłoszeń w moim województwie) jestem chora i wymarzona 3 m-ce temu dzialka dziś mnie brzydzi do tego stopnia, że już się zastanawiamy czy nie potraktować jej jak lokatę i pozbyć się jej za parę m-cy (ew. lat).
    nie licząc wszystkich niejasnościach, bezczelnych prób oszustwa, straconych nerwów i czasu za ich błędy jesteśmy do tyłu ponad 10 tys....

    jak ich nie pozwać? jak pozwać i wygrać? ręce opadają...

    a płacąc takie sumy człowiek oczekuje profesjonalizmu. dziś cała rodzina ma do mnie pretensje, że nia patrzyłam im na ręcę dość mocno i że byłam naiwna (niestety to prawda). ponieważ już wiem, że nasz przypadek nie jest odosobniony a ten poziom obsługi nie należy u nich do rzadkości na priva mogę podać nazwę biura...

    przy okazji... czy komuś udało się zaskarżyć pośrednika lub chociaż złożyć skargę u kierownictwa i cokolwiek wskórać? (jakiś zwrot prowizji, rekompensata strat itd...)

    bliska obłędu wskutek przedawkowania budowlopapierologi...

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Remi99

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    To ze nie dzwonia nie dotyczy chyba tylko Lublina w Bielsku jest podobnie. Zreszta ja bym nie ufal agencjom szczególnie tym małym, chca pocisnac kade dziadostwo zachwalajac jak by to była okazja.
    Po roku nadal chyba się nie nauczyli, co to jest praca.
    Informacje, które podają do oferty są tylko częścią prawdy.
    Oczywiście to co najważniejsze jest zawsze ukryte przed sprzedającym.
    Nie rozumiem, po co wogóle agencje istnieją, skoro każdą działkę można samemu sprawdzić w ciągu jednego dnia + koszty transportu. I przynajmniej wtedy znam całą prawdę o danej ofercie.

  18. #18

    Domyślnie Re: czy agencji nieruchomości można zaufać?

    Cytat Napisał Maggg
    No i stało się Myslicie, że można polegać na agencji? Jakie są wasze doświadczenia?
    Moja współpraca z agencjami nieruchomości (czterema) skończyła się na etapie poszukiwania działki. Proponowałbym nigdy nie oceniać agencji jako całości, a zawsze konkretnego agenta, bo tylko i wyłącznie od tej konkretnej osoby zależy jak zostaniecie obsłużeni. W każdej agencji pracują ludzie o różnym poziomie zaangażowania w swoje obowiązki, więc ta sama firma jednym klientem może zająć się bardzo dobrze, innym beznadziejnie. Co do moich doświadczeń to agenci z 3 firm po podpisaniu umowy nigdy więcej się nie odezwali, a człowiek z tej czwartej faktycznie robił to, czego od niego oczekiwałem czyli aktywnie poszukiwał dla mnie ofert. Zainteresowanym z Wrocławia mogę polecić na priva.

    P.S.
    A wymarzoną działkę i tak kupiłem bezpośrednio od właściciela.

  19. #19

    Domyślnie

    ja nie ufam nawet sobie

    a co dopiero agencji
    Tu była reklama

  20. #20

    Domyślnie Re: czy agencji nieruchomości można zaufać?

    Cytat Napisał Maggg
    No i stało się Działka znaleziona, cena ustalona, wszytko wyglada nieźle. W poszukiwaniach uczestniczyła agencja nieruchomości i teraz bardzo miła pani powiedziała, że ona się wszytkim zajmie: zbieraniem dokumentów, notariuszem, i co tam jeszcze będzie potrzebne, tak, że my mamy się stawić za miesiąc i wszytko ma być gotowe. Oczywiście sami bylismy w gminie sprawdzic plany zagospodarowania, do wydziału ksiąg wieczystych wybieramy się w przyszłym tygodniu. Czy jeszcze mozemy / powinnismy sprawdzic cos sami? Myslicie, że można polegać na agencji? Jakie są wasze doświadczenia?

    Działka jest w Halinowie i jest pieeeeekna
    nie korzystałem z usług agencji, ale wiem że można...

    ...oni się przykładają, bo jak nie kupisz, to nie zarobią...

    ...proste i logiczne

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony