dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    duże problemy z ciśnieniem
    Można wodę grzać do 500 c, ale to jest przegrzana para (więc pod bardzo dużym ciśnieniem.
    W garnku szczelnie zamkniętym też można uzyska temp. wody powyżej 100C, tylko już zaczynamy się zbliżać to "bomby"

    Ja chce grzać do "bezpiecznej" temp.
    Myślę o ok. 80C
    Ostatnio edytowane przez Genesis72 ; 05-09-2023 o 07:21

  2. #22

    Domyślnie

    To jest zadanie dla grupy inżynierów dysponujących wiedzą, środkami i odpowiednimi możliwościami a nie dla pojedynczej osoby. Przynajmniej w takim wydaniu, żeby tego typu magazyn miał sens. Podgrzanie do 80st? Tu chodzi o kilkaset stopni.
    Z całym szacunkiem ale gdy snujesz swoje plany odnośnie budowy takiego ustrojstwa to przypomina mi się scena z ostatniego odcinka filmu "Czarnobyl" z 2019, gdy na pytanie Legasowa, już po wyjawieniu faktu, że system bezpieczeństwa uruchamiany przyciskiem AZ5 nie działał poprawnie, co się stanie, gdy odmówi współpracy z KGB otrzymuje odpowiedź od Szarkowa: "po co się martwić o coś, co się nie stanie". Mam tu na myśli to, że w wydaniu "przygarażowym" taki magazyn sensowny pod względem ekonomicznym się "nie stanie". Jeśli jednak dysponujesz czasem i chęciami to kto Ci zabroni eksperymentować. Czasem sens ma dochodzenie do czegoś a nie samo zadziałanie. A piasek możesz zawsze wykorzystać
    Ostatnio edytowane przez Dolce1313 ; 19-10-2023 o 18:13

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony