dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ventura

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zgórsko
    Kod pocztowy
    26-052
    Posty
    8

    Domyślnie Beton do wypełnienia bloczków

    Witam, mam pytanie odnośnie zalewania bloczków ogrodzeniowych joniec roma perfect. Czytałem że ludziom pękały po zimie.
    Czy rzeczywiście trzeba zalewac bloczki betonem jak zaleca producent klasy c30/37?
    Czy moge użyć np takiego betonu w workach b30?
    Do bloczków wkładam rękawy.
    Dziękuje za informacje.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Pękały bo beton był zbyt suchy lub nie zagęścili mieszanki więc w utworzone puste miejsca skropliła się woda.
    Drugi powód to brak izolacji pomiędzy fundamentem z bloczkami, przez co wilgoć podciągana z gruntu powodowała rozmarzając rozsadzanie pustaków.
    Beton w workach B30 jest aż za silny na taką operację. Wystarczająca jest zaprawa B15 - 20. Nie należy zapominać o zbrojeniu.
    Jeśli mówimy o zalewaniu pustaków mieszanką półpłynną to kładąc kolejne pustaki warto kleić je tak aby szpary w fugach były uszczelnione i nie powodowały wypływu mleczka z betonu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ventura

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Zgórsko
    Kod pocztowy
    26-052
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Pękały bo beton był zbyt suchy lub nie zagęścili mieszanki więc w utworzone puste miejsca skropliła się woda.
    Drugi powód to brak izolacji pomiędzy fundamentem z bloczkami, przez co wilgoć podciągana z gruntu powodowała rozmarzając rozsadzanie pustaków.
    Beton w workach B30 jest aż za silny na taką operację. Wystarczająca jest zaprawa B15 - 20. Nie należy zapominać o zbrojeniu.
    Jeśli mówimy o zalewaniu pustaków mieszanką półpłynną to kładąc kolejne pustaki warto kleić je tak aby szpary w fugach były uszczelnione i nie powodowały wypływu mleczka z betonu.
    Zastanawiam sie dlaczego zalecają taki beton klasy c30/37 pewnie dlatego ze ma klase wodoszczelnosci na pewnym poziomie.
    Ja kleje bloczki na soudal pu40 na fundament położona jest izolacja izohan eko 3 warstwy. Rękawy w komory bloczka zbrojenie słupka po 4 szpilk na bloczek fundament 1.2m zbrojony 4xfi12 i strzemiona co 25cm
    Więc jak uwazacie zalewac takim b20 lub b25 czy takim jaki zaleca producent?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ventura Zobacz post
    Zastanawiam sie dlaczego zalecają taki beton klasy c30/37 pewnie dlatego ze ma klase wodoszczelnosci na pewnym poziomie.
    Ja kleje bloczki na soudal pu40 na fundament położona jest izolacja izohan eko 3 warstwy. Rękawy w komory bloczka zbrojenie słupka po 4 szpilk na bloczek fundament 1.2m zbrojony 4xfi12 i strzemiona co 25cm
    Więc jak uwazacie zalewac takim b20 lub b25 czy takim jaki zaleca producent?
    W tym przypadku wodoszcelność W8 dla betonu C30 czy C25 jest tu na jednakowym poziomie.
    Bardziej chodzi tu o jego skurcz powodujący powstawanie szpar pomiedzy bloczkiem szalunkowym a betonem zalanym.

    Gotowy workowany beton np. B25 Baumit którym zalewałem swego czasu moje ogrodzenie ma akurat dość drobne kruszywo i dość dużą zawartość cementu co polepsza parametr o którym wspomniałem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony