dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Płaska Plus, Pruszyński, pytanie o montaż

  1. #1

    Domyślnie Płaska Plus, Pruszyński, pytanie o montaż

    Mam pewne pytanie dotyczące blachodachówki o nazwie PŁASKA Plus. Czytając dokumentację, natrafiłem na informację, że zaleca się jej montaż poprzez przytwierdzenie do przodu blachy, a nie, jak to ma miejsce w przypadku standardowych paneli blachodachówkowych, od góry. Mam jednak pytanie odnośnie alternatywnego sposobu montażu, czyli przymocowania jej do łaty od góry. Niestety, w przypadku mojego dachu zastosowano właśnie takie rozwiązanie i niestety nie wygląda to zbyt estetycznie. Chciałbym się dowiedzieć, czy producent akceptuje taką praktykę i jakie to może mieć konsekwencje dla gwarancji. Obecnie rozważam opcję przekręcenia wkrętów, aby zamontować je z przodu blachy, ale zdaję sobie sprawę, że będę musiał wtedy zająć się uszczelnianiem otworów po wkrętach typu torx. Dziękuję z góry za wszelkie porady i sugestie!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Blachy Pruszyński
    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    555
    BLACHY PRUSZYŃSKI Zapraszamy od odwiedzenia naszej strony www i zakupu produktów PRUSZYŃSKI. pruszynski.com.pl

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Montaż blachy panelowej PŁASKA i PŁASKA Plus powienien zostać wykonany za pomocą wkrętów, najlepiej z płaskim łbem TORX, do czoła blachy, wkręt w przód łaty a nie od góry. Taki montaż w górę blachy nie jest poprawny i zalecany przez nas. W takim przypadku montażu niestety nie gwarantujemy, że z czasem panele nie odkształcą się i spowodują podciekanie wody opadowej pod połać jak również że dach nie będzie wyglądał dalej estetycznie, może pojawić się pofalowanie, arkusze nie będą idealnie do siebie pasować.
    Jeśli uszkodzenie powłoki zabezpieczającej lub perforacja będzie wynikała ze sposobu montażu to reklamacja na blachodachówkę, może nie być rozpatrzona pozytywnie.

    Zawsze warto sięgać do instrukcji montażu przed rozpoczęciem prac na dachu, żeby uniknąć takich systuacji.
    Instrukcja montażu do blachodachówki PŁASKA, PŁASKA PLUS, REGLE, dostępna jest do pobrania ze strony internetowej:
    => https://pruszynski.com.pl/pobierz/#file-52 w zakładce "instrukcje montażu".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony