dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Fotowoltaika - przekrój przewodu AC

    Chcę po stronie AC (pewnie między RCD a eską) na jednej z żył fazowych (falownik 3F "ósemka"), założyć przekaźnik priorytetowy F&F PR-613 (z kanałem przelotowym), aby dostawać info jak produkcja PV przekroczy jakiśtam poziom, ten:
    https://www.fif.com.pl/pl/przekaznik...wy-pr-613.html

    Instalatorzy w rozdzielnicy PV AC chyba dali przewody 6mm2, ale taki nie przejdzie przez kanał tego przekaźnika (fi4), więc chciałbym zamienić na DY 4mm2.

    Z tabel obciążalności przewodów wychodzi mi że taki przekrój z nawiązką starczy (na jednej fazie chyba będę miał <12A ?), ale jak patrzę po niektórych forach (np tu: https://laczynasnapiecie.pl/pytanie/...otowoltaicznej ) to znajduję inne wnioski.

    Pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 31-08-2023 o 23:14

  2. #2

    Domyślnie

    Grubszy przewód to mniejsze straty (zwłaszcza na dłuższym odcinku). Więc na krótkim odcinku możesz zmniejszyć przekrój, jeśli ten cieńszy ma wystarczającą obciążalność długotrwałą i bezpiecznik jest dobrany do tego cieńszego właśnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię.
    Zmierzytłem suwmiarką drut z izolacją z przewodu YDY 6mm2 450/750V, jest jakieś 4,3mm, może izolacja z przewodu 300/500V byłaby cieńsza? Jeśli nie, dam 4mm2, na odcinku X <50cm, eska jest B20 (3P). Byłoby
    WLZ
    - SPD
    -- RCD
    --- X przez kanał przek.prio. (jedna żyła) > eska B20(3P) > falownik ...
    --- B6 > przekaźnik priorytetowy ...
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 03-09-2023 o 15:32

  4. #4

    Domyślnie

    informacyjnie, linka 6mm2 spokojnie przechodzi przez kanał przelotowy F&F PR-613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony