dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Brak projektu zamiennego płyty fundamentowej

    Budowałem dom z generalnym wykonawcą. Wykonawca splajtował zostawiając wielu klientów na lodzie z niedokończonymi budowami, w tym mnie. Poza tym, że jest ludziom winien mnóstwo pieniędzy, są też problemy z dokumentacją. W moim przypadku w projekcie budowlanym były zwykłe fundamenty, a zrobiliśmy płytę fundamentową. Należało zrobić projekt zastępczy. Kiedy jeszcze miałem kontakt z wykonawcą zapewniał mnie, że ten projekt istnieje, ale a to jest u kierownika budowy, a to musi poszukać itp. W końcu wyszło na to, że projektu nie ma. Prawdopodobnie nigdy go nie było, a wykonawca zrobił tylko jakieś rysunki na podstawie cudzego projektu i na tej podstawie zrobili płytę. Kierownik budowy był na tyle głupi, że zrobił wpis w książce bez projektu, tylko na zapewnienia wykonawcy, że projekt mu dostarczy.
    Pytanie - co mogę w tej sytuacji zrobić? Rozumiem, że projekt zastępczy płyty jest potrzebny do oddania domu? Dom jest obecnie w stanie surowym zamkniętym, instalacje jeszcze nie położone. Ponieważ wykonawca od miesięcy nie odbiera telefonów, kontakt z nim jest wyłącznie przez jego adwokata (przeciw wykonawcy toczy się śledztwo w prokuraturze, poza tym ma szereg spraw sądowych) albo przez tego, byłego już, kierownika budowy, i próbuję przez nich wymóc na nim jakoś dostarczenie mi tej dokumentacji, bo czasami wykazuje jeszcze jakieś resztki chęci. Czy można prawnie zmusić wykonawcę do dostarczenia brakującej dokumentacji, nawet jeśli nie istnieje? Czy można pociągnąć do odpowiedzialności prawnej byłego kierownika budowy?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    raczej pozostaje Ci tylko Kierownik Budowy, który jest zobligowany prawnie ! do realizacji budynku zgodnie z projektem ( w tym fundamentami )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony