dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podział wąskiej działki na pół

    Witam. Mam działkę budowlaną o wymiarach 18,5m x 500m. Jest możliwość podziału. Tylko chciałbym zrobić taki myk, podzielić ja na pół czyli powiedzmy zostaną mi 2 działki po 9,25m szerokości i na tych 2 działkach postawić na środku dom. Czy wtedy będą dotyczyły mnie przepisy poniżej 16 M i, np. będę mógł się od sąsiada odsunąć tylko 1,5m? Czy jest to w ogóle wykonalne i mogę stawiac dom na takich warunkach. Działki są moje tylko, że będą podzielone na pół. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Raczej nikt sie nie zgodzi na dzielenie tak wąskiej działki na pół. Podział działki musi mieć uzasadnienie sensowne. Co tutaj wpiszesz?

  3. #3

    Domyślnie

    To czy wolno podzielić czy nie zależy od ustaleń MPZP. A w ogóle co mówi MPZP? Natomiast jak będziesz stawiał jeden dom na dwóch działkach ewidencyjnych, które w sumie będą stanowiły jedną działkę budowlaną, to ta jedna działka budowlana zgłoszona do projektu będzie miała szerokość 185 dm. Musisz odciąć 25 dm z jednej strony i stawiać na jednej z tych działek.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #4

    Domyślnie

    Jest to działka na wsi. Brak MZPZ dla tego obszaru. Pytałem w gminie i powiedzieli mi, że raczej nie będzie problemów żeby to podzielić. Tylko kwestia taka czy uda mi się później postawić dom na tych dwóch działkach, a z tego co mówicie szanse raczej są marne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony