dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nawet najdroższy kocioł na biomasę nie ma sondy.
    Mają, jak sobie zażyczysz i dopłacisz.
    Mój ma, a nie był najdroższy.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Mają, jak sobie zażyczysz i dopłacisz.
    Mój ma, a nie był najdroższy.
    No i co z tego że ma - jak nie masz najważniejszych elementów które maja wpływ na oszczędność, żywotność oraz kulturę pracy układu.
    Regulamin forum

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To było porównanie nie uwzględniające mocy.
    Tematu wątku też nie uwzględniało więc chyba łatwiej będzie gdy napiszesz co uwzględniało bo teraz to już nie wiadomo.


    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Praktycznie zerowa awaryjność, np. przez 30 lat. Miałem ciekawe spotkanie z serwisantem który jako jedyny (nie licząc 3 autoryzowanych firmowych) naprawił moją 11-letnią gruntowa pompę ciepła po uderzeniu pioruna w słup (brak zabezpieczenia - teraz jest). Powiedział mi że ta pompa z tymi podzespołami powinna wytrzymać bezawaryjnie z 30 lat. Wszystko co wychodzi teraz szczególnie te tanie szroty po 3 latach tak się zaczynają sypać że nie nadąża jeździć do awarii.
    Powinna - słowo klucz - a ile wytrzyma sam zobaczysz bo na razie teorię opierasz na marzeniach i obietnicach, a wymagasz tego by tak było, może jeszcze gwarancji na 30 lat będziesz oczekiwał ?

    Bądźmy realistami, jak już pisałem za 20 lat technika pójdzie tak do przodu, że pomimo sprawnego działania większość sama wymiani takie urządzenie jako przestarzałe, nisko sprawne itd. więc nie ma sensu produkować urządzeń o takiej trwałości.
    Pokazuje to motoryzacja - co z tego, że możesz kupić sprawne auto z lat 70-80 - tych skoro to ani ekonomiczne ani bezpieczne do użytkowania nie jest i przez to tylko nieliczni entuzjaści się na to decydują, no i jest to ich auto zabawka a nie do codziennego użytkowania.

    Nie znam przypadków "sypania się tanich szrotów po 3 latach" - może podasz przykłady bo strasznie ogólnikowo piszesz ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Powinna - słowo klucz - a ile wytrzyma sam zobaczysz bo na razie teorię opierasz na marzeniach i obietnicach, a wymagasz tego by tak było, może jeszcze gwarancji na 30 lat będziesz oczekiwał ?
    Opieram się na informacji od dobrego serwisanta oraz budowy gruntowej pompy ciepła, której budowa jest prosta jak budowa cepa.
    Pokazuje to motoryzacja - co z tego, że możesz kupić sprawne auto z lat 70-80 - tych skoro to ani ekonomiczne ani bezpieczne do użytkowania nie jest
    Zapewniam cie że w dziedzinie kotlarstwa jest odwrotnie. Im ładniejszy i bardziej naszpikowany elektronika i gadżetami kocioł tym gorszy. Większość tych nowych wynalazków w dziedzinie ogrzewania zginie z czasem, a ich hasła o dbanie o klimat na Ziemi można porównać do jazdy furmanką. Nawet jak woźnica zaśnie koń sam go zawiezie do domu.
    Nie znam przypadków "sypania się tanich szrotów po 3 latach" - może podasz przykłady bo strasznie ogólnikowo piszesz ?
    Niestety serwisant nie wymienił mi marek. Można się tylko domyśleć że są to na pewno te tańsze.
    Regulamin forum

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony