dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie Projekt kuchni - prośba o opinię

    Jest to mój debiut na forum muratora i od razu chciałbym skorzystać z Państwa opinii na temat projektu kuchni. Nie słuchając rad postanowiliśmy z żoną nie korzystać z usług projektanta wnętrz, czy architekta i sami wieczorem przygotowaliśmy projekt.

    Gwoli komentarza:
    Fronty wykonane będą z forniru jesionowego, przy czym słoje ułożone będą poziomo. A podłoga to parkiet przemysłowy - jesion.

    Ciekaw jestem opinii. Tym bardziej, że mam jeszcze możliwość wykonania nawet drastycznych zmian ...

    Oto projekt:


    oraz podłoga... (niestety nie mam zdjęć ściany na której będzie kuchnia)
    RuF

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem kuchnia dobrze rozplanowana.
    Osobiście pod piekarnikiem zrobiłabym nie szuflady a jedną szafkę (w projekcie szuflad jest i tak sporo).
    Osobiście zlikwidowałabym półki otwarte. Nie wiem jeszcze co ale nie pasuje mi róg pod półkami otwartymi.
    Z drobiazgów uchwyt pod zlewem z szafką pod komorą dałabym na środku.
    Dolną krawędź szafek wiszących dopasowałabym do dolnej krawędzi okapu i zgrała z boczną ścianą. Ile przewiduje projekt na blat roboczy (czy nie 1,20?).
    Na podłodze widzę parkiet przemysłowy. Co to będzie za kolor frontów i z czego?
    Inna wersja góry to okap schowany w szafkę z panelem meblowym i na górze 1 rząd trzech półek z tym, że nie przeszklonych.
    monig

  3. #3

    Domyślnie Cenne uwagi

    Bardzo dziękuję za odpowiedź - już zmieniłem umieszczenie uchwytu do frontu szafki pod zlewem i szuflady w słupku z piekarnikiem na szafkę.

    Blat roboczy między płytą a zlewem ma dokładnie 1 metr.
    Szafki wiszące są powieszone niżej (55 cm nad blatem), tak by były dostępne także dla żony. Okap zgodnie z zaleceniami 65 cm nad blatem.

    Co do okapu szafkowego - mamy wersję także i z nim, ale powstaje dość monotonny ciąg, który trudno ożywić.

    Róg z otwartą szafką to konsekwencja szybu kominowego 42 x 67 cm...

    A oto kuchnia po zmianach...


    P.S.
    Fronty fornir jesionowy z poziomymymi słojami.
    RuF

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.
    Ogólnie kuchnia bardzo mi się podoba. Dużo rozwiązań palnuje w swojej kuchni np. wysoka zabudowa, piekarnik w słupku, podwójne poziome szafki wiszące.
    Uchwyty przy szafkach w wysokiej zabudowie też dałabym na środku. Zastanawiam sie też czy nie byłoby ładniej gdyby płytę umieścić na środku i szafki po obu stronach okapu, symetrycznie. Tylko wtedy jest mniej blatu roboczego, zostaje podzielony na mniejsze kawałki, co jest mniej praktyczne.
    A jaki planujecie blat?




    Bardzo mi się podoba podłoga, też taka planujemy u siebie tylko brzozę.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: Cenne uwagi

    Cytat Napisał piotr_ro

    Róg z otwartą szafką to konsekwencja szybu kominowego 42 x 67 cm...
    Projekt jest ok. Tylko ten róg zamknęłabym np szafką z żaluzją. Otwarte półki przy takiej koncepcji kuchni rażą mnie. No i raczej są mało praktyczne przy takiej głębokości.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Ja z kolei mam pytanie. Podejrzewam ze projekt kuchni robiles w kitchendraw? Mam rowniez ten program ale nie umiem sobie poradzic z zamieszczeniem zdjecia na forum. Zapisuje kuchnie w programie ale nie wiem jak jej rysunek/fotorealizacje "wyciagnac" z programu i wsadzic na net? Moze nie widze jakieos szczegolu?? Jak to zrobic?Z gory dzieki.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedna sprawa.
    Może fajnie byłoby dla symetrii zachowac tę samą szer. dolnych szafek i szuflad w ciągu ze zlewem lub zbliżoną np. szuflady 50 reszta szafek dolnych tj. na ścianie bocznej.
    Czy przewidziano w projekcie zmywarkę 45 bo 1 szafka pod zlewem jest węższa - jeśli tam jest zmywarka to dałabym 60 do takiej sporej kuchni. Jakie są szerokości szafek dolnych w ciągu ze zlewem?
    Podoba mi się po zmianach.
    Powodzenia w realizacji i użytkowaniu.
    monig

  8. #8

    Domyślnie Obrazki z KitchenDraw

    Z samego KitchenDraw nie udało mi się zapisać obrazka, więc zrobiłem to tak:

    1) Zrobiłem wizualizację sceny w KitchenDraw
    2) Następnie zrzut ekranu do schowka: kombinacja przycisków "Alt"+"Print Screen"
    3) W Paint zrobiłem "wklej"
    4) Zaznaczyłem interesujący mnie fragment i wybrałem "kopiuj"
    5) Uruchomiłem jeszcze raz Paint i jeszcze raz "wklej"
    6) Wystarczy zapisać obrazek i gotowe
    RuF

  9. #9

    Domyślnie Ad symetria

    Szerokość ciągu ze zlewem 297,5 cm
    Szerokość szafek:
    Szuflady 60 cm
    Szafka pod zlewem 55 cm
    Zmywarka 60 cm

    Szerokość ciągu z piekarnikiem 132 cm
    Szerokość szafek
    Słupek z otwartymi półkami 30 cm
    Słupek z piekarnikiem 60 cm
    Słupek z lodówką 60 cm
    RuF

  10. #10

    Domyślnie Ad żaluzja kuchenna (kurtyna)

    Bardzo nam się podobają żaluzje i także myśleliśmy nad nią, niestety cena jest kosmiczna ~1000 zł.
    Jeśli ktoś wie gdzie w Gdańsku można nabyć żaluzje szerokość 30 cm w rozsądnej cenie proszę o namiar.
    RuF

  11. #11

    Domyślnie

    Obrazki w KitchenDraw - postanowiłem trochę pogrzebać i znalazłem

    W Menu Plik->Wyślij->Obraz JPG/BMP
    jest możliwość bezpośrednio zapisu do pliku
    RuF

  12. #12

    Domyślnie Re: Ad żaluzja kuchenna (kurtyna)

    Cytat Napisał piotr_ro
    Bardzo nam się podobają żaluzje i także myśleliśmy nad nią, niestety cena jest kosmiczna ~1000 zł.
    Jeśli ktoś wie gdzie w Gdańsku można nabyć żaluzje szerokość 30 cm w rozsądnej cenie proszę o namiar.
    Jeżeli chcesz sam mechanizm + żaluzję to poszukaj w First ul.Kościuszki 6, http://www.first.vanet.pl/ , w Trading Company
    http://www.tco.com.pl/index.php, w Horst w Gdyni http://www.horst.com.pl/, albo w Redzie http://www.ekpol.gd.pl/

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Szerokości szafek są dobre.
    Żaluzję popieram lepsza niż otwarte półki. Rozważ może czy nie zrobic trzech zamiast 4, bo z uwagi na ich dużą głebokośc (chyba ponad 50 cm) będzie trudniej sięgną przy tak małej wysokości.
    monig

  14. #14

    Domyślnie Re: Obrazki z KitchenDraw

    Cytat Napisał piotr_ro
    Z samego KitchenDraw nie udało mi się zapisać obrazka, więc zrobiłem to tak:

    1) Zrobiłem wizualizację sceny w KitchenDraw
    2) Następnie zrzut ekranu do schowka: kombinacja przycisków "Alt"+"Print Screen"
    3) W Paint zrobiłem "wklej"
    4) Zaznaczyłem interesujący mnie fragment i wybrałem "kopiuj"
    5) Uruchomiłem jeszcze raz Paint i jeszcze raz "wklej"
    6) Wystarczy zapisać obrazek i gotowe

    Dziekuje za pomoc . Juz sama znalazlam ze mozna rowniez uzyc "wyslij" i w ten sposob wyslac sobie zdjecie chocby na pulpit. A potem juz droga latwa.

  15. #15

    Domyślnie

    Jaka ma być szyba w szafkach wiszących- ja widzę matową. No i co zzamierzasz zrobić przestrzenią ściany nad blatem - może też szyba- to ostatnio modny pomysł.Zobacz do wątku Polyann, tam jest opis co i jakl zrobić. Nie wiem co sądzisz o stali lub czymś co jest stalopodobne (ale z gustem)- to jeżeli spodoba Ci się więcej chłodu.
    No i ciekawa jestem na jaki pomysł wpadliście z blatem - czy te szarości to kolorystyka przy której chcecie pozostać?

  16. #16

    Domyślnie

    Kolor szyb - białe matowe.
    Co do ścian były dwie koncepcje albo laminat w kolorze blatu , czyli aluminium albo szyba i jakiś ciekawy kolor za nią.
    Kuchnie już zamówiliśmy ale pozostawiliśmy sobie możliwość zmiany w zakresie blatu i wykończenia ściany.
    Ciągnąc dalej wątek - koncepcji stali na ścianie upadła - postanowiliśmy dobrać wszystko w kolorze aluminium: ramki w szafkach, blat, piekarnik, okap kuchenny, cokół, wywietrzniki pod lodówką i piekarnikiem.

    Reasumując wszystkie dodatki chcemy dać alu ale wciąż nie możemy się zdecydować na kolor(y) ścian i materiały.

    Końcepcje:
    1. Ściany pokoju kolor papierówki, ściana z ciągiem kuchennym popiel + pod szafkami i okapem szyba.
    2. Ściany pokoju kolor szary, ściana z ciągiem kuchennym czerwony pastel+ szyba
    3. Wszystkie ściany szare + pod szafkami i okapem laminat alu.
    RuF

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneks

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nasunęło mi sie kilka pomysłów:
    1. Pod płytą kuchenną powinienneś zafundować sobie szersze szuflady i tylko dwie kolumny-np 90cm i drugi węższy lub nawet jedną kolumnę szuflad 120cm. Szerokie szufaldy są przede wszystkim wygodniesze,praktyczniejsze, a poza tym lepiej wizualnie by to wyglądało.
    2. czy mi się wydaje, czy pod zlewem po prawej stronie ma być zmywarka? Jeśli tak, to koniecznie przekręciłabym zlew i umieściłabym zmywarkę obok szuflad szerokich (wtedy rezygnujesz z jednej kolumny szuflad węższych), jeśli ma być w rogu po prawej sronie ciągu to jest to rozwiązanie bardzo niewygodne (za blisko ściany-ograniczony dostęp i daleko do półek gdzie towar ze zmywarki będzie wykładany)
    3. bardziej mi się podobają szuflady pod piekarnikiem, z tym że trzy to przesada. Szczególnie to coś wąskie (szuflada?, blat?) jest niepraktyczne, co tam zmieścisz i jaką funkcję miałaby spełniać? Proponuję dwie głębsze szuflady w tym miejscu

    Generalnie jest ok, podoba mi się

  18. #18

    Domyślnie

    W wolnej chwili pobawiłem się projektem... i oto efekty
    RuF

  19. #19

    Domyślnie

    dla mnie to najlepsza wersja i pod wz.kolorystyki i pod wz wizualnym
    pozdro

  20. #20

    Domyślnie

    W ostatniej wersji jest za mało szuflad i ta przerwa pomiędzy dolnymi szafkami ale za to nie ma otwartych półek
    monig

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony