dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie Błąd wysokości pomieszczeń

    Witam, otóż wykonawca obniżył mi stropy o około 10 cm na garażu i w domu na parterze nic mi o tym nie mówiąc. Wedle projektu wysokość od gotowej podłogi do sufitu powinna być 265. Przyjechal wylewkarz i dopiero uświadomil mi że tyle to nie będę miał bo mam za nisko i na gotowo będzie 255. Natomiast w garażu powinno być na gotowo 235 a będzie 225. Dzwoniąc do murarza i pytając się dlaczego wysokości nie zgadzają się ...odpowiedział że on tak robi. Oprócz tego na poddaszu zmuszony jestem dać 16 cm wylewki zamiast 8 jak to jest w projekcie . Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dodam również że nie było mnie podczas budowy domu bo mieszkamy i pracujemy z żoną za granicą.

  3. #3

    Domyślnie

    Ewidentna fuszerka i lekceważenie wykonawcy.... A dodatkowe 8cm wylewki swoje waży, nie wiadomo, czy konstrukcja budynku to wytrzyma...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pociągnąć do odpowiedzialności kierownika budowy

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek101 Zobacz post
    Witam, otóż wykonawca obniżył mi stropy o około 10 cm na garażu i w domu na parterze nic mi o tym nie mówiąc. Wedle projektu wysokość od gotowej podłogi do sufitu powinna być 265. Przyjechal wylewkarz i dopiero uświadomil mi że tyle to nie będę miał bo mam za nisko i na gotowo będzie 255. Natomiast w garażu powinno być na gotowo 235 a będzie 225. Dzwoniąc do murarza i pytając się dlaczego wysokości nie zgadzają się ...odpowiedział że on tak robi. Oprócz tego na poddaszu zmuszony jestem dać 16 cm wylewki zamiast 8 jak to jest w projekcie . Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
    Ja tak miałem. Coś mi się nie zgadzało z wysokością, było o jeden bloczek za nisko. Wykonawca powiedział, że lepiej jak jest niżej, bo ciepło mi do góry ucieknie i będę płacił więcej za ogrzewanie. Czyli nieba chciał uchylić
    Oczywiście chodziło o to, że gamoniom nie chciało się nosić kolejnej warstwy bloczków silikatowych aż na samą górę ścian (tam jest najciężej). Wyjaśniłem ich, poprawili, jest OK.

    Zawsze powtarzam, że po każdym dniu pracy trzeba sprawdzać każdy wymiar, w lewo, w prawo i do góry !!!!.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Tylko w tym momencie jest tak ze musze dac 8 cm styropianu na parterze (oczywiscie plus wylewka okolo 6 + np. plytka okolo 1,5cm). Obawiam sie ze te 8 cm styropianu bedzie troche za malo jak na parter.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Daj PIR.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek101 Zobacz post
    Tylko w tym momencie jest tak ze musze dac 8 cm styropianu na parterze (oczywiscie plus wylewka okolo 6 + np. plytka okolo 1,5cm). Obawiam sie ze te 8 cm styropianu bedzie troche za malo jak na parter.
    Chcesz obniżyć podłogę? Co tu zmieniła wysokość stropu?
    Schody Ci się rozjadą.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Broken1Winggs

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    77

    Domyślnie

    W sumie za dużo wyborów nie masz, chyba że wezwiesz ekipę do poprawienia tego, co spie..., ale w cuda bym nie wierzył.
    Ciekawe gdzie w tym czasie był kierownik budowy.

    Teoretycznie pomieszczenie 2,50 m powinno być akceptowalne zgodnie z normami..
    Co do ocieplenia podłogi to płyta PIR, z tego co sprawdzałem niedawno ma około 30% lepsza izolacyjność - 10 cm styro = 6/7 cm płyty PIR.

    Z jakiego powodu musisz dać 16 cm wylewki na pietrze ? Może, zamiast zwykłej wylewki spróbować styrobetonu ? Jest lżejszy i o lepszych parametrach ale droższy.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    10cm to pol bloczka wiec nie chcialo im się docinać - ewentualnie sporo wyższy wieniec.
    Jesli masz zmienić ocieplenie pod wylewką na droższe to niech po pokryją różnicę.
    KB dał ciała.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Chodzi o to ze musze dac na parterze 16 cm bo mam drzwi wejsciowe osadzone na taka wysokosc jak i rowniez drzwi tarasowe plus do tego dochodza jeszcze drzwi do pokoju i do lazienki.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Po prostu budowlaniec spartaczyl a za robote a wzial nie mala kase. Panowie nie chodzi mi o 2 cm (bo rozumiem strop moze sie ugiac czy gdzies tam lawa krzywa) ale stropu juz nie rusze. Wylewkarz powiedzial mi ze wylewka do ogrzewania podlogowego powinna miec te 6 cm plus 8 cm styro plus plytki na dole ...to wyjdzie 16 cm na gotowo. I teraz pytanie czy te 8 centymetrow samego styropianu nie jest za malo. ?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jest mało, dlatego napisałem, żebyś dał płyty z PIR. Rewelacji nie będzie, ale chyba lepiej dać materiał z lambdą 0,025 niż 0,035?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek101 Zobacz post
    Chodzi o to ze musze dac na parterze 16 cm bo mam drzwi wejsciowe osadzone na taka wysokosc jak i rowniez drzwi tarasowe plus do tego dochodza jeszcze drzwi do pokoju i do lazienki.
    To nie tylko strop obniżyli, ale też wszystkie nadproża?
    A co ze schodami?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Człowieku, murarz jest od tego, żeby budować ZGODNIE Z PROJEKTEM a kierownik budowy ma tego dopilnować. Koniec i kropka. Człowieka, który mówi "ja tak buduję" trzeba gnać i innych przed takim ostrzegać. Jeszcze niech ci się jakiś na kontrolę przypałęta i stwierdzi, że masz wysokość budynku niezgodny z projektem, to dopiero będziesz miał jazdę.
    Budować DOM i mieć sufit na 255 jak w blokach budowanych za komuny, to TRAGEDIA.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #16

    Domyślnie

    Tragedia to jest na onkologii. Ktoś dał ciała i trzeba pociągnąć do odpowiedzialności najpewniej kierownika budowy, gdzie byl jak chłopaki murowali chatę?

    Wyjście z tej sytuacji to tak jak mówisz mniejsza grubość styropianu podłogowego. Kiedyś dawali 10cm i ludzie żyją. Takie 260 do sufitu też powinno być ok. Zapytaj kierownika budowy jak wybrnąć z tego ciekaw co powie
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 26-09-2023 o 21:26

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    trzeba pociągnąć do odpowiedzialności najpewniej kierownika budowy, gdzie byl jak chłopaki murowali chatę?
    Co się tak dziwicie? Kierbud miał budowę w d*pie, wpadał raz na miesiąc, moze zbrojenie odebrał i tyle. To jakaś niespodzianka w Polsce?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    No właśnie jeśli chodzi o tą wysokość to nie śpie juz kilka nocy bo dzisiejsze domy mają wysokości pomieszczeń co najmniej te 260cm . A gość dosyć że wybudował dom to miał mi jeszcze robić wnętrze domu ale mu podziękowałem. Niestety teraz nie jestem pewny czy mi to wszystko zgodnie z projektem zrobił. Będę musiał przejść z projektem i trochę popatrzę....nie jestem jakimś wybitnym ekspertem w tej dziedzinie bo to nie moja branza ale co mogę sprawdzić to sprawdzę. Niestety jutro już wyjeżdżam z żoną do pracy a wylewki zostawię na wiosnę ....żona też musi ochlonąć. Tyle mordenki za granicą żeby postawić sobie domek a tu taki dzban.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    260 cm to ja mam w domu z lat 50-tych ubiegłego wieku. W nowym ma być 280 cm. Współczuję Wam. Żądałbym rekompensaty.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20

    Domyślnie

    Już nie przesadzajcie z tą wysokością, zależy jaki układ domu 270cm jest wystarczające a i z 260 da się żyć. Co nie oznacza że kierbud dał ciała bo dał. Jaka masz grubość posadzki w projekcie (styro wylewka panel itp)?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony