dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przyłącz do wodociągu

    Nadzór budowlany nie chce odebrać mi domu, ponieważ przyłączyłem się do wodociągu, który był zrobiony 25 lat temu. Wodociąg ten był robiony na ,,gębę”, dalej jest niezalegalizowany. W projekcie domu miałem zaprojektowane, że będę robił studnię. Dodatkowo, obok miejsca gdzie przyłączyłem się do wodociągu (sąsiednia działka brata) jest studnia wykonana przez rodziców 20 lat temu. Gdy pytałem w starostwie czy w takim razie mogę się do niej przyłączyć (brat daje mi zgodę) dostałem informację, że nie, ponieważ sąsiednia działka wykracza poza moją działkę, czyli nie była uwzględniona w projekcie. Gdybym chciał podpiąć się do tej studni, musiałbym starać się o zmianę pozwolenia na budowę. Czy mam jakieś wyjście z tej sytuacji, abym nie musiał kopać studni na swojej działce, a żebym miał odebrany dom?

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno się dziwić, że nie chcą odebrać skoro w projekcie była studnia a podpiąłeś się do jakiegoś wodociągu. Ja bym kopał studnię bo prędzej czy później z tego lewego wodociągu i tak będą problemy. Co zrobisz jak będziesz miał awarie i zawołasz wodociągi?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Głupio zapytam: Masz projekt i czemu nie budujesz zgodnie z projektem?

  4. #4

    Domyślnie

    Chcę załatwić odbiór bez konieczności kopania studni. Pytam czy w takich okolicznościach jest to możliwe. W projekcie była studnia, ale pojawiła się możliwość podpięcia do wodociągu który działa ponad 20 lat więc skorzystałem. Kwestia również oszczędności.

  5. #5

    Domyślnie

    W takich okolicznościach z całą pewnością nie jest możliwe załatwienie formalności w nadzorze.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Wykonanie niezgodne z projektem i w dodatku wyszedłeś poza obszar określony projektem = brak możliwości odbioru. Projekt zamienny na nowej (aktualnej) mdcproj, PnB, wykonanie, pomiar powykonawczy, składasz dokumenty do odbioru i będzie raczej bez problemów. Nauka przestrzegania przepisów kosztuje, wybrałes drogi wariant, chociaż widziałem droższe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony