dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pompca ciepla Vaillant + sterowniki Tech

    Witam,

    instalacja w moim domu wygląda następująco:
    - źródło ciepła pompa ciepła vaillant arotherm split z regulatorem pokojowym senso home
    - ogrzewanie podłogowe w całym domu
    - 2 skrzynki rozdzielcze do ogrzewania podłogowe z listwami sterującymi Tech Lx
    - w każdym pomieszczeniu czujniki Tech
    - w salonie kominek powietrzny

    Szykuje się właśnie na 2-gi sezon grzewczy. Po pierwszym zauważyłem pewne rzeczy:

    1) Pompa ciepła oraz sterowniki działają jako 2 niezależne systemy ("nie widzą" siebie nawzajem). Sterownik sensoHOME zlokalizowany jest w salonie. Jest to najcieplejsze pomieszczenie (dużo przeszkleń, orientacja południowo-wschodnia, czasem użytkowany kominek powietrzny) i gdy temperatura pomieszczenia osiągnie zadaną na sterowniku vaillanta sensoHOME pompa otrzymuje informacje, że dom jest ogrzany. Natomiast często w pomieszczeniach zlokalizowanych w północnej części domu czujniki Tech-a nie mają osiągniętej zadanej temperatura i kręcą podłogówką pomimo że pompa nie podgrzewa bufora.
    Zastanawiam się nad uporządkowaniem tej sytuacji. Na ten moment planuje ustawić sterownik vaillanta sensoHOME na tryb nieaktywny, tak że pompa ciepła nie będzie z niego pobierała informacji o temperaturze wewnętrznej. Z drugiej strony przy takim ustawieniu pompa ciepła będzie cały czas pilnowała temperatury w buforze nawet w sytuacji gdy nie będzie zapotrzebowania na ciepło. Jak najlepiej rozwiązać taką sytuacje i czy w ogóle przy tak wykonanej instalacji jest na to dobry sposób czy może trzeba w coś ją doposażyć.

    2) Czy przy ogrzewaniu podłogowym mają sens harmonogramy. Bezwładność podłogówki jest bardzo duża. I często musi minąć kilka godzin żeby dogrzać pokój np. z temperatury nocnej 20 st. do dziennej 22 st. ?

    Będę wdzięczny za każdą pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    9 lat użytkownika Tado, właśnie zmieniłem na ecoTEC Pure, a instrukcje Tado skutecznie łączą się z nim jako głupim termostatem włączającym/wyłączającym, zamiast korzystać z trybu modulacji, więc nie oszczędzamy tak dużo, jak moglibyśmy, chociaż dzięki 7 Tado TRV i termostat bezprzewodowy Nasze zużycie gazu jest prawie o połowę mniejsze niż przed Tado, więc wciąż pozwala zaoszczędzić fortunę.
    10.0.0.0.1 192.168.1.254
    Nowy kocioł powinien także zaoszczędzić kolejne 5-10%.
    Ostatnio edytowane przez ombai ; 02-10-2023 o 17:13

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Niestety sterowniki sensoHOME nie są kompatybilne z pompami ciepła...........tylko kotły gazowe i olejowa.
    Nie wiem kto specyfikował i instalował całość systemu.
    Wątpię aby był to autoryzowany instalator.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Mareks77, przepraszam ale namieszałem. Mam sterownik sensoCOMFORT VRC720/2. Sprawdzałem szybko na stronie producenta i wpisałem sensoHOME bo wyglądają tak samo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony