dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wyłączenie z produkcji rolnej działki

    Cześć, piszę do was z pytaniami o odrolnienie działki.
    1 Posiadam działkę rolną o oznaczeniu w planie MN (zabudowa jednorodzinna) i gruntem o symbolu RIIIb, zastanawiam sie czy muszę wyłączyć z produkcji rolnej całą działkę czy tylko miejsce które w przyszłości będą zabudowane garażem, altanką, drogą utwardzona.
    2 Aktualnie nie planuje budować domu a działkę przeznaczyć jako działkę rekreacyjną będzie a niej garaż i altanka i tu nachodzi pytanie czy wyłączenie 500m2 jest darmowe( czy to dotyczy tylko jeżeli zacznę budować dom) a potem reszta części płatna po ok. 260 000zł x 0,1ha = 26 000zł jednorazowo( i po 2,600zł przez 10 lat) na jakiej zasadzie urząd wycenia grunt który odejmuje od tej kwoty?
    3 Czy jest ktoś w stanie przedstawić swoje koszta które poniosł na swoim przykładzie?
    4 Czy potrzebny jest architekt do stworzenia ( Projekt zagospodarowania działki wraz z zestawieniem powierzchni z zaznaczoną powierzchnią gruntów) ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ad 1) Tylko te miejsca.
    Ad 2) Wydaje mi się, że tak, ale pewien nie jestem. Natomiast jestem prawie pewien, że 10-krotnie przeszacowałeś koszt.
    Ad 3) Chyba podawałem to kiedyś w jakimś temacie o wyłączeniu z produkcji rolnej.
    Ad 4) Pewnie tak. ale nie mam pewności.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, jutro do urzędu jadę może uda sie to załatwić za 1 razem. 3 - poszukam zaraz twoich postów. Dziekuje za odpowiedź.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Wyłączenie do 500m kw jest darmowe gdy uzyskasz decyzje o wyłączeniu z prod. rolnej, wyłączenie jest częścią projektu (PZT) czyli nie wyłączysz przed uzyskaniem PnB, a na rekreacyjny nie uzyskasz Pozw. na Budowę. Na MN zabudowa rekreacyjna? 1. Nie dokonasz odbioru, 2. EGiB nie ujawni czyli kicha.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 27-09-2023 o 20:55

  5. #5

    Domyślnie

    Byłem w urzędzie, Pani w 2 minuty wyjaśniła to lepiej jak wszystkie fora internetowe i niejasne przepisy. Wyliczenie kosztów to rodzaj gruntu (3b) 262 305 za 1 ha. Mam działkę 1100m2 i wyłączam 500m2 za które będę musiał zapłacić: 262 305 x 0.05 = 13 115,25 i od ceny wartości gruntu( z aktu notarialnego) 110k wychodzi ujemnie czyli nie zapłacę 1 raty(należność) a potem przez 10 lat co rok będę płacił 1/10 tej kwoty czyli ok. 1300zł. reszta działki zostawiona na darmowe zwolnienie które przysługuje tylko jeżeli budujemy dom. Musiałem dołaczyć mapkę( ja dołączyłem wyrys z mapki ewindecyjnej) na którym narysowałem linie i policzyłem ilość metrów kwadratowych.

    @Bertha a da się to jakość obejść żeby mieć altankę albo jakieś zadaszenie po prostu? Może daszek przymocowany do garażu lub markiza?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Obiekt tymczasowy na 120 dni, potem nowe formalności (mapa do zgłoszenia z nową lokaliacją) przestawiasz o 5 m i 120 dni, itd.itd,...

    Jeśli nie budujesz z kredytem: Załatwiasz dokumenty, uzyskujesz PnB (takie jak ma być, bo nic już nie zmienisz), wieszasz tabliće budowlaną i stawiasz kontener = zaplecze budowy czyli pakamera vel kanciapa. Jeden wpis w DB na dwa lata..... ale to głupia metoda bo raczej drogo...
    Takie widzialem, może ktos ma lepsze pomysły?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony