dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Uciekające ciśnienie pieca gazowego w mieszkaniu.

    Witam,

    Kupiłem miesiąc temu mieszkanie 2 poziomowe, zauważyłem, że co 2gi dzień muszę dopełniać w piecu gazowym 2 funkcyjnym wodę. Zawołałem gazownika na przegląd pieca - dopełnił gaz w membranie, poczyścił itp. Woda ucieka nadal. Pytanie teraz jak mogę znaleźć przeciek ? Czy w ogóle mogę go znaleźć ? Co jeżeli nie znajdę ?
    Instalacja jest mieszana - na dole przy kotle rurki miedziane u góry była dobudówka to tam część rurek to plastik. Tak na pierwszy rzut okaz woda nigdzie nie stoi, nie kapie. Obecnie używam tylko CWU - grzejniki jeszcze są wyłączone. Gazownik mi mówił, że przeciek może być niemożliwy do zlokalizowania i może być bardzo mały rzędu kropli czy coś. Mimo chciałbym to spróbować wyłapać i naprawić. Macie jakieś wskazówki jak za to się zabrać ?

    Hipotetycznie, gdyby nie udało mi się zlokalizować tego przecieku - czy z tym można "żyć" to nie jest w jakiś sposób groźne o ile ten przeciek to rzeczywiście kropla, dwie ? Nie widzi mi się skuwania ścian i szukania po omacku rur z wodą. Ewentualnie myślicie, że współdzielnia mieszkaniowa może w jakiś sposób pomóc z tym problemem ? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    SKąd wiesz, że w "piecu 2 funkcyjnym" ubywa wody?

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o spadające ciśnienie w układzie CO?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie była to nieszczelność na uszczelce z gorącą wodą w piecu oraz na rotametrach w rozdzielnicy. Woda wyparowywała i nie było widocznych kałuż.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Nalotu na miejscu wycieku nie było? Nawet jeśli wyparuje kałuza zostaje nalot matowy/zaciek.

  6. #6

    Domyślnie

    Powiem Wam, że ile mogłem tyle sprawdziłem w mieszkaniu wszelkie łącza wody w łazience, kuchni oraz na samym piecu i nie widzę nic.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nalotu na miejscu wycieku nie było? Nawet jeśli wyparuje kałuza zostaje nalot matowy/zaciek.
    Był nalot, dlatego instalator się zorientował, ale to było wewnątrz pieca, więc ja nie widziałam. A skrzynki do rotamerów były zamknięte i nikt tam nie zaglądał, póki jeden z rotametrów nie zaczął przepuszczać na serio (ale wówczas ciśnienie z instalacji schodziło o godzinę, więc zaczęliśmy szukać przecieku)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony