dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zakup działki przed podziałem i bez wydanych WZ

    Dzień dobry,

    bardzo proszę o weryfikację czy dobrze myślę, kontaktowałam się już z gminą i kilkoma geodetami, ale zewsząd uzyskuje rozbieżne informacje.

    Znalazłam działkę, którą jestem mocno zainteresowana, odpowiada mi lokalizacja i cena. To grunty orne klasy VI, z których właściciel wydzielił już kilka działek, na których budują się domy. Przy którymś podziale powstała działka o powierzchni 30 arów, która dla mnie jest za duża. Właściciel zgadza się na jej podział na dwie 15 arowe, jednak chciałby abym pokryła koszty podziału, wszak może się znaleźć ktoś kto weźmie ją całą i nie będzie zachodu.

    Działka nie jest objęta MPZP i nie wydano na nią jeszcze warunków zabudowy. Czy prawidłowy i bezpieczny będzie następujący przebieg wydarzeń:
    1. Sporządzenie wstępnego projektu podziału przez geodetę.
    2. Zawarcie umowy przedwstępnej u notariusza, w której zastrzegę, że nieruchomość nabędę pod warunkiem:
    a) przeprowadzenia podziału w taki sposób jak na mapie projektowej
    b) uzyskania warunków zabudowy na działkę.
    Przekażę właścicielowi zadatek, na pokrycie kosztów podziału.
    3. Wystąpienie przez właściciela o uzyskanie warunków zabudowy dla działki - dla dwóch budynków mieszkalnych czy jednego?
    4. Przeprowadzenie podziału działki.
    5. Nabycie przeze mnie działki 15 arowej powstałej z podziału i zmiana/przepisanie na mnie warunków zabudowy.

    Na działce mi zależy, ale gubię się już w znajdowanych informacjach, a właściciel to starsza osoba, która sprawia wrażenie nie do końca orientującej się w przepisach i oczekuje gotowych rozwiązań.

    Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sprawdź czy MPZP dopuszcza budowanie na mniejszych działkach. Bo z punktu widzenia sprzedawcy bardziej opłaca się sprzedać dużo mniejszych działek niż mało dużych (cena mniejszej działki jest zawsze nieco wyższa za m2 niż dużej)

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Przecież autorka napisała że nie ma tam MPZP.
    Jesli te inne dzialki są mmiejsze i trwaja na nich budowy to pewnie nie bedzie problemu ze zgodą.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fakt, źle przeczytałam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ale studium zagospodarowania przestrzennego dla gminy warto zobaczyć, bo jeśli bedzie "zakaz zabudowy" to nie bedzie pozytywnej DoWZ. Bdzie na stronie gminy lub na ścianie w urzędzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony