dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kupno działki, a studnia głębinowa

    Witam serdecznie,
    Mam na oku działkę, która ma MPZP. Przed kupnem działki chciałbym sprawdzić wszystko to co mogę, żeby być pewnym, że na działce da się podpiąć media.
    Odnośnie prądu, mam informację, że operator podłączy taką działkę pod sieć.
    Odnośnie kanalizacji, nie ma kanalizacji sanitarnej na tej działce, więc pozostaje tylko szambo - wpis w MPZP:

    W okresie przejściowym, do czasu zrealizowania kanalizacji sanitarnej na terenie projektowanej zabudowy, dopuszcza się odprowadzenie ścieków do szczelnych zbiorników bezodpływowych z tworzywa sztucznego, z atestem na użytkowanie, a następnie wywożenie przez uprawnione podmioty do punktu zlewnego oczyszczalni ścieków. Po zrealizowaniu kanalizacji sanitarnej ustala się bezwzględny obowiązek włączenia całej zabudowy do systemu kanalizacji. Przy czym wyznacza się, że do roku 2015 całość terenu objętego opracowaniem przyłączona zostanie do sieci kanalizacji sanitarnej.
    Odnośnie wodociągów:
    Otrzymałem informację z ZGK, że nie ma możliwości podłączenia do wodociągów, bo nie mają kasy, aby tą działkę podpiąć.
    W związku z tym chciałbym zorientować się czy jest możliwość wybudowania studni głębinowej na tej działce. Niestety w MPZP nie ma nawet wzmianki o tym. Jest tylko informacja, że:

    W zakresie zaopatrzenia w wodę ustala się: Dla terenów objętych opracowaniem przewiduje się wykonać sieć wodociągową pierścieniowo-rozdzielczą. Planowaną sieć wodociągową należy włączyć do istniejącej lub projektowanej sieci wodociągowej - zależnie od warunków uzyskanych od jednostki zarządzającej siecią wodociągową
    Nie ma nic o tym, że do czasu wybudowania siedzi wodociągowej, można wybudować studnię głębinową.

    Przed kupnem działki chciałbym po prostu wiedzieć czy jak nie ma wodociągu to będę mógł podpiąć studnię głębinową... Przypomnę - nie jestem właścicielem działki.

    Odsyłają mnie od gminy do starostwa i weź tu bądź człowieku mądry...

  2. #2

    Domyślnie

    Studnia to Twoja sprawa, niezwiązana z wodociągami. Jak będziesz miał zgodę właściciela działki to kopiesz (raczej drażysz) i masz.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak tylko skąd mam wiedzieć, że po kupnie działki nie będzie problemu z drazeniem tej studni? Że gmina nie bedzie miala nic przeciwko?

  4. #4

    Domyślnie

    I nie chodzi mi o to zeby budowac na czyjejs dzialce. Chodzi mi o jakies zaswiadczenie czy cos ktore stwierdza ze nie ma przeciwskazan czy cos takiego

  5. #5

    Domyślnie

    Dowiedz się czy jeśli zrobisz swoją studnie bez wpięcia się do wodociągów dostaniesz odbiór domu.

  6. #6

    Domyślnie

    A gdzie mogę się tego dowiedzieć?

  7. #7

    Domyślnie

    Prawdopodobnie w urzędzie miasta wydział architektury i budownictwa. Ale najpierw zadzwoń i się dopytaj. A najlepiej to sprawę załatwić przez telefon ale nie wiem czy w tym kraju to możliwe Pamiętam, że jak ja się chciałem czegoś dowiedzieć to wysyłali mnie od pokoju do pokoju, że po 6 razach skierowali mnie do tego pokoju, od którego rozpocząłem swoją podróż po urzędzie

  8. #8

    Domyślnie

    Dzisiaj muszę jechać do starostwa do wydziału budownictwa i inwestycji więc podpytam - może tam się czegoś dowiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony