dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie impregnacja dachu - pytania

    Witam. Buduję dom, w którym mam więźbę tradycyjną. Mam aktualnie zrobione tynki i wylewki. Korzystając z faktu, iż więźba przeschła (była z mokrego drewna) chciałbym ją zaimpregnować. Na dachu mam pełne deskowanie, membranę i dachówkę. Nie mam jeszcze podłogi na stryszku (poddaszu nieużytkowym). Drewno, zarówno więźby, jak i deskowania jest zielone od barwnika, jednak szczerze wątpię, żeby był to impregnat, ponieważ pojawiła się na nim pleśń oraz na skrawkach z korą były korniki.
    Moje pytania:
    1. Czy jest w ogóle sens impregnowania dachu teraz?
    2. Czym (jakim środkiem) je zaimpregnować, żeby nie pojawiały się więcej robaczki, pleśń, a także nieco ochronić przed ogniem (bo pewnie zupełnie nie jest to możliwe)? I żeby ten środek nie powodował korozji elementów metalowych.
    3. Jak zabezpieczyć tynki i wylewki przez zabrudzeniem?

  2. #2

    Domyślnie

    KOledzy, odświeżam temat i podpinam się by nie mnożyć wątków : co polecacie do zaimpregnowania/uszczelnienia dachu z gontu bitumicznego.
    Mam pokrycie z gontu IKA, ma już ponad 24 lata i w jednym miejscu przecieka. Są jakieś preparaty bezbarwne ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    ...Mam pokrycie z gontu IKA, ma już ponad 24 lata ...
    Żywotność Twojego pokrycia dobiegła końca. 24 lata to i tak bardzo długo. Można uszczelnić miejsce przecieku czarną masą bitumiczną Wet-R-Dri Plastic Roof Cement. W najbliższym czasie czeka Cię montaż nowego pokrycia.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony