dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 127
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 2538
  1. #2401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Czyli znowu nic nie wiesz i tylko marudzisz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #2402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Elektryki

    Podróż
    Poznań - Włochy 1.195 km, trzy tankowania: Świecko (PL). Ingolstadt (DE) i Worgl (AT) czas jazdy 11 h 45 minut , średnie spalanie 8,4 l/100 km
    droga powrotna
    Włochy - Poznań 1.185 km, trzy tankowania Worgl (AT), Bad Duerrenb (DE) i Świecko (PL), czas jazdy 12 h 45 m (2 korki w trasie po 30 minut), średnie spalanie 8,1 l/100 km.
    Praktycznie po 10 minut na każde tankowanie.
    Ile trwała by jazda BEV z minimum trzykrotnym ładowaniem?

    W trasie widziałem ok. 5-6 Tesli w każdą stronę.
    Innych elektryków nie zauważyłem.
    Jechały trochę wolniej niż pozostałe samochody.

    Czyżby BEV nie jeżdżą autostradami w soboty?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #2403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Elektryki

    Podróż
    Poznań - Włochy 1.195 km, trzy tankowania: Świecko (PL). Ingolstadt (DE) i Worgl (AT) czas jazdy 11 h 45 minut , średnie spalanie 8,4 l/100 km
    droga powrotna
    Włochy - Poznań 1.185 km, trzy tankowania Worgl (AT), Bad Duerrenb (DE) i Świecko (PL), czas jazdy 12 h 45 m (2 korki w trasie po 30 minut), średnie spalanie 8,1 l/100 km.
    Praktycznie po 10 minut na każde tankowanie.
    Ile trwała by jazda BEV z minimum trzykrotnym ładowaniem?

    W trasie widziałem ok. 5-6 Tesli w każdą stronę.
    Innych elektryków nie zauważyłem.
    Jechały trochę wolniej niż pozostałe samochody.

    Czyżby BEV nie jeżdżą autostradami w soboty?
    https://forum.elektrowoz.pl/threads/...y-2468km.6217/
    inna podróż, ale dłuższa.


    A co do Twojej

    https://abetterrouteplanner.com/

    sam sobie sprawdź jak wyjdzie.

    Inne BEV... no właśnie, jednak na trasy są słabsze niż Tesla.
    Tesla sobie jakoś radzi. Od biedy i w trasę pojedziesz.

    VW ID7 niby lepsze od dotychczasowych.
    Porsche Taycan. Może jakiś EQS
    ale te ostatnie swoje kosztują.
    Model 3 bije je ceną/jakość/zasięg

    Stare wyjadacze nie potrafią w elektryki.
    Albo raczej - nie chcą się w nie bawić.
    Masz kupić ICE i już. Zamiast oczekiwać dobrego elektryka. One są dla....
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 28-03-2024 o 22:09
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  4. #2404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    https://wysokienapiecie.pl/99384-tes...rasie-1250-km/

    D7d, jak na zamówienie. Świeżo opublikowany.
    Passat vs tesla 3. W Alpy z Polski.

    Porownanie warte przeczytania.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  5. #2405
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    https://wysokienapiecie.pl/99384-tes...rasie-1250-km/

    D7d, jak na zamówienie. Świeżo opublikowany.
    Passat vs tesla 3. W Alpy z Polski.

    Porownanie warte przeczytania.
    No i jasno wynika, że elektryk to szajs, bo "... łączny czas przejazdu 1250 km. W tej kategorii Passat wypadł AŻ o 1 godzinę i 20 minut lepiej" a jak wiemy, przez 80 minut można wiele dobrego dla ludzkości zrobić
    Po wczorajszym dniu widzę dodatkowy minus elektryka - trzeba myśleć za rowerzystów, bo potrafią całymi stadami skręcać w lewo , kiedy ich wyprzedzasz, bo przecież lusterko jest zbędne. W spaliniaku jest cas na reakcję, gdyż robią to przed tobą, a w EV potrafią wjechać w bok samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 01-04-2024 o 09:21
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #2406
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    U mnie w pracy zaczynają wymieniać flotę. Żegnają sie z hybrydowymi Toyotami ( Corolla i Camry ). A takie były fajne i oszczędne

    Zastąpią je uwaga Skody Octavie i Superby TDI
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  7. #2407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No i jasno wynika, że elektryk to szajs, bo "... łączny czas przejazdu 1250 km. W tej kategorii Passat wypadł AŻ o 1 godzinę i 20 minut lepiej" a jak wiemy, przez 80 minut można wiele dobrego dla ludzkości zrobić
    Po wczorajszym dniu widzę dodatkowy minus elektryka - trzeba myśleć za rowerzystów, bo potrafią całymi stadami skręcać w lewo , kiedy ich wyprzedzasz, bo przecież lusterko jest zbędne. W spaliniaku jest cas na reakcję, gdyż robią to przed tobą, a w EV potrafią wjechać w bok samochodu.

    Właśnie te same wnioski wyciągnąłem. AZ 1h 20min... toż to życie na nowo można zdefiniować
    A jeszcze uwzględniając niezaprzeczalny i nadrzędny fakt, że każdy prawdziwy Polak robi takie trasy co weekend to już w ogóle elektryk jest bezsensu.
    Zmowa ekoterrorystów aby pozbawić nas godności i nadmiaru czasu.

    Co do Twojej wady, coś w tym jest. Mi babcie/dziadki rzucają się pod koła. Naprawdę trzeba uważać bardziej niż w spaliniaku.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    U mnie w pracy zaczynają wymieniać flotę. Żegnają sie z hybrydowymi Toyotami ( Corolla i Camry ). A takie były fajne i oszczędne

    Zastąpią je uwaga Skody Octavie i Superby TDI
    Dziwne rzeczy się dzieją A hybrydy przecież takie najlepsze są.
    nta generacja, to musiało być najlepiej sprawdzone ;D
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 01-04-2024 o 17:39
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  8. #2408
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    U mnie w pracy zaczynają wymieniać flotę. Żegnają sie z hybrydowymi Toyotami ( Corolla i Camry ). A takie były fajne i oszczędne

    Zastąpią je uwaga Skody Octavie i Superby TDI
    Hmm, a jakie mają argumenty jeśli można wiedzieć? U mnie w firmie właśnie na hybrydach RAV4 i camry ciągną, sam nie mam hybrydy ale czy to od znajomych, czy od taksiarzy czy uberowców złego słowa nie słyszałem.

  9. #2409
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Hmm, a jakie mają argumenty jeśli można wiedzieć? U mnie w firmie właśnie na hybrydach RAV4 i camry ciągną, sam nie mam hybrydy ale czy to od znajomych, czy od taksiarzy czy uberowców złego słowa nie słyszałem.
    Może tu jest jakaś odpowiedź - Najwięcej kontrowersji wywołała rzeczywista emisja CO2 przez samochody z układami hybrydowymi typu plug-in. Okazało się, że w przypadku samochodów zarejestrowanych po raz pierwszy w 2021 roku rzeczywista emisja było średnio 3,5 razy wyższa niż wskazywały dane testowe.

    Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiado...mpaign=firefox

    Wychodzi mniej więcej to, że mając pełnego elektryka czy hybrydę, trzeba trochę myśleć jak jeździć a w spaliniaku mózgownicy wysilać nie trzeba, bo powszechnie wiadomo, że palą więcej niż w folderach piszą
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 11-04-2024 o 21:47
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #2410
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Kolejny głos rozsądku którego w zasadzie już nie ma , to powinien wysłuchać największy lewak,prawak i tzw środkowiec https://www.youtube.com/watch?v=90XElgQAGog

  11. #2411

    Domyślnie

    Warto obejrzeć jak rozwija się UE na tle innych krajów: https://www.youtube.com/watch?v=hPhMV3chdZ4

    Jest mega dramat a asy z forum są szczęśliwi, że wprowadzają zielony ład i będą oddychać czystym powietrzem - normalnie dramat bo żyjemy w demokracji a takich asów jest dużo więcej niż ludzi myślących.

  12. #2412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A ja się obawiam o wynik wyborów.
    Demokracja to większość a większość to idioci !
    Oby większości idiotów nie chciało się iść na te wybory.
    Ciekawe kto i jak kupi "pińcetplusy" aby zagłosowały...
    Pozywiom - uwidim.
    Już niedługo finał.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #2413
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A ja się obawiam o wynik wyborów.
    Demokracja to większość a większość to idioci !
    Oby większości idiotów nie chciało się iść na te wybory.
    Ciekawe kto i jak kupi "pińcetplusy" aby zagłosowały...
    Pozywiom - uwidim.
    Już niedługo finał.

    Adam M.
    Dewoty z popisu polecą pierwsze ,oni myślą że jak tam wyślą tych ich oszustów to coś dla nich zrobią buhaha buhaha , dopierdolą 10 kolejnych podatków i tyle.

  14. #2414

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A ja się obawiam o wynik wyborów.


    Adam M.
    O nic się nie martw , to już jest dawno ustalone . Ale widzę, że potrzebujesz czasu aby z tym się oswoić.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #2415

    Domyślnie

    "Premier Donald Tusk obiecał Polakom w kampanii wyborczej cenę 5,19 zł za litr benzyny."

    https://www.youtube.com/shorts/DarwCgVAwlo

    Ahahahaha każdy kto głosował jak dla mnie jest as.

  16. #2416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    "Premier Donald Tusk obiecał Polakom w kampanii wyborczej cenę 5,19 zł za litr benzyny."

    https://www.youtube.com/shorts/DarwCgVAwlo

    Ahahahaha każdy kto głosował jak dla mnie jest as.
    Kutfa czego ten błazen Tusk już nie naobiecywał ??????

  17. #2417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    O nic się nie martw , to już jest dawno ustalone . Ale widzę, że potrzebujesz czasu aby z tym się oswoić.
    O to, niestety, też się obawiam...
    Jednak nieśmiało wierzę w możliwość korekty.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #2418

    Domyślnie

    Uważam, że każdy człowiek, który ma choć minimalne zdolności intelektualne, rozumie, że "delikatnie pisząc" demokracja nie działa.

    Najgorsze jest to, że te asy nie są w stanie zrozumieć, że są asami i chodzą głosować

  19. #2419
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Dostałem dziś rozliczenie roczne z Enei i tak...
    Gdybym słuchał pewnych forumowych doradców, to miałbym dom ogrzewany, kablami zamiast PC bo ta droga, nie miałbym PV, bo się nie opłacały, za to siedziałbym z nosem w zeszycie i kombinował, jak się zmieścić w limitach itd itp.
    Na całe szczęście, tak nie jest, bo pracuję po to aby żyć, a nie żyję po to, by pracować i kupuję to, na co mnie stać i pozwala na wygodę.

    W magazynie mam 4524 kWh - 20% = w ciul paliwa do kolejnego "nieopłacalnego gadżetu" czyli EV, mimo że wszystkie ogrodowe maszyny zmieniłem na elektryczne, dodałem pompę na podlewanie terenu i ok. dwa miesiące jeździłem elektrycznym wozidłem.
    Zgodnie z tym co piszą niemal codziennie, szczególnie na Interii, elektryki tracą na wartości 60% w 3 lata , więc szykuje się ciekawa perspektywa

    https://zapodaj.net/plik-Oy9Jcw6sBw
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #2420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Gdybym słuchał pewnych forumowych doradców, to miałbym dom ogrzewany, kablami zamiast PC bo ta droga, nie miałbym PV, bo się nie opłacały, za to siedziałbym z nosem w zeszycie i kombinował, jak się zmieścić w limitach itd itp.
    Zabawne jest to, że gdy spytasz się tych asów forumowych doradców aby podali jakieś wyliczenia to zazwyczaj jest cisza Ale taki as doradca patrząc na to w jakich tematach się udziela to jest to wybitny ekspert od pomp ciepła, pv, magazynów energii, budowy domów, ale też od ekonomii i polityki

    Moim zdaniem najlepiej jest obrać jeden kurs - czyli wszystko na prąd łącznie z autem (jeśli ktoś jeździ głównie tylko po mieście i oczywiście mieszka w domu). Wówczas jeśli na prąd jest "kuchenka", auto, CO+CWU, kosiarka, zamiast tradycyjnej mamy suszarkę elektryczną to dochodzimy przy PV+magazyn do taniego w eksploatacji i utrzymaniu domu. Zarówno pod względem kosztów finansowych tak i kosztu własnego czasu pracy.

    Kosiarka elektryczna skosi trawnik sama (a już potrafią kosztować mniej od spalinowych), pompa ciepła "sama" ogarnie CO+CWU, sprzęty takie jak podkaszarka, piła łańcuchowa moim zdaniem są tańsze i lepsze od ich spalinowych odpowiedników (mowa o nie dużej ilości pracy w ogrodzie, do celów komercyjnych za mała pojemność akumulatorów).

    Świat się zmienia i uważam, że posiadanie PV z magazynem zwłaszcza w Polsce będzie opłacalne oraz mając wszystko na prąd - również wygodne w użytkowaniu.

    Natomiast oczywiście kryształowej kuli nie mam, wiele zależy od rządu a na ich działania wpływu nie mam, więc finalnie to może wyjść różnie.

    U siebie gazu nie doprowadzałem, wybór padł na 100% prąd i na tą chwilę nie żałuję decyzji.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 20-04-2024 o 06:40

Strona 121 z 127

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony