dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Garderoba - czy ma sens?

    Dzień dobry. Mam do Was pytanie odnośnie mojego przedpokoju w nowo kupionym mieszkaniu. Zaraz przy wejściu do mieszkania mam do zagospodarowania powierzchnię o wymiarach 150cm x 180cm. Czy na takiej powierzchni da się zrobić funkcjonalną garderobę? Ktoś mi podpowiada zrobienie ścianki z karton gipsu i zamontowanie przesuwnych drzwi, a w środku zamontowanie chociażby Boaxela z Ikei. Wstępna wycena zabudowy z płyt przez stolarza na kilkanaście tysięcy złotych mnie załamała.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taniej wyjdzie po prostu wstawić szafy. Przy okazji będziesz miała wygodną przestrzeń na przebranie się a nie wąski korytarzyk z ciasną garderobą.

  3. #3

    Domyślnie

    Przesyłam plan przedpokoju. U dołu jest wejście do mieszkania. Szafy są bezpieczniejsze, ale garderoba dałaby efekt WOW . Dzięki Elfir. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokój.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	466718

  4. #4

    Domyślnie

    W tym miejscu - w prawym dolnym rogu - poprzedni właściciel zrobił szafę narożną. Tylko że jest kompletnie niefunkcjonalna. Nie można dostać się do rogu, ubranie trzeba popychać na drążku, a górna półka w rogu pod sufitem jest kompletnie nieużyteczna. Co byście zaproponowali na jak najlepsze wykorzystanie tego miejsca?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie robiła by efektu wow- zrobiłaby ci wąską kichę w której nawet nie ma jak zdjąć kurtki czy butów bez obijania się o ściany.

    Dolne drzwi - najlepiej byłoby je odwrócić aby otwierały się na ścianę. Ale pewnie juz wszystko jest docelowo zrobione?

    Szafa mogłaby się składać z wąskich półek (na buty) 40 cm na ścianie 150 cm i normalnej, głębokiej szafy na ścianie 180 cm

    tutaj inspiracja:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-10-2023 o 19:56

  6. #6

    Domyślnie

    Co do drzwi na dole - są to wejściowe do mieszkania. Mamy je dopiero wymienić, ale spółdzielnia wymaga by tak właśnie się otwierały. Ta szafa Elfir jest inspirująca. Dzięki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerwcowanuta Zobacz post
    Co do drzwi na dole - są to wejściowe do mieszkania. Mamy je dopiero wymienić, ale spółdzielnia wymaga by tak właśnie się otwierały. Ta szafa Elfir jest inspirująca. Dzięki.
    Szkoda, ze się upierają, sposób otwierania jest idiotyczny, bo wchodzi się w ścianę zamiast w przestrzeń przedpokoju

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar K2DKonrad
    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-304
    Posty
    4

    Domyślnie

    Patologia, że nie można tych drzwi obrócić Moim zdaniem taka szafa na wymiar na całą ścianę jest dużo lepszą opcją niż ta garderoba za miliony monet, która zrobi ci wąski korytarzyk z przedpokoju.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony