dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie strop żużlowo-betonowy

    Witam,
    Dom z roku 1982r, nie jest na chwilę obecną ocieplony.
    Niedawno wymieniony dach, położona dachówka ceramiczna. W przyszłości planuję ocieplenie dachu, ale kiedy nie potrafię jeszcze powiedzieć.
    Na chwilę obecną zamierzam ocieplić strop żużlowo-betonowy poddasza nieużytkowego.

    Proszę was po poradę czy położenie styropianu grafitowego o grubości 10cm EPS 80 LAMBDA MAX 031, będzie dobrym rozwiązaniem, aby zatrzymać zimą trochę ciepła na pierwszym piętrze, żeby nie odczuwać różnic temperaturowych między piętrami ?

    W załączeniu przesyłam zdjęcia jak to wygląda na chwilę obecną.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231024_112915.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	466728   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231024_112927.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	466729   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231024_112940.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	466730  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Te 10 cm coś tam da a jak już dasz wełnę lub piankę pod dach to sprawa się załatwi.

  3. #3

    Domyślnie

    Zajmuję się wymianą izolacji/płyt gipsowo-kartonowych sufitu garażu w piwnicy mojego domu (mam nad nim sypialnię). Usunąłem starą płytę gipsowo-kartonową i izolację i zainstalowałem nową izolację. Nadszedł czas na powieszenie nowej płyty gipsowo-kartonowej 5/8 cala (może to być moja pierwsza próba uchwycenia płyty gipsowo-kartonowej). Na początek kilka informacji: https://vlc.onl/

    Przegrody są z pustaków żużlowych, a biorąc pod uwagę, że to mile mojego przechowywania, nie planowałem układania płyt kartonowo-gipsowych na ściankach działowych. Tylko sufit.

    Pomiędzy dolną częścią belek stropowych a górną częścią ściany z pustaków żużlowych znajduje się około dwucalowy otwór. Oto zdjęcia kosmosu

    Niektóre fragmenty szczytowej ściany z pustaków żużlowych zostały odłupane, prawdopodobnie w stronę zdrowych, zabytkowych drzwi do przechowywania (to się zmienia). Zdjęcia pokazujące, gdzie szczyt ściany z pustaków żużlowych zmienił się w odłupany.

    Chciałbym stworzyć możliwie szczelne uszczelnienie pomiędzy ściankami działowymi z płyt kartonowo-gipsowych i pustaków żużlowych, aby zaoszczędzić powietrze przedostające się wokół płyt kartonowo-gipsowych i do sufitu.

    Oto moje pytania:

    Myślę, że będę musiał wgrać paski futrzane, aby obniżyć sufit, tak aby płyta gipsowo-kartonowa stykała się ze szczytem ściany z pustaków żużlowych. Czy powinienem montować listwy wykończeniowe prostopadle do belek stropowych, czy mogę je po prostu przymocować do krawędzi belek stropowych?

    Kiedy płyta gipsowo-kartonowa styka się z blokiem żużlowym, czy muszę wykorzystać koraliki J na krawędzi? Albo odrywane paski?

    W regionach, w których usunięto górną część ściany z pustaków żużlowych, jaki byłby wysokiej jakości sposób zakrycia ogromnej szczeliny pomiędzy sufitem z płyty gipsowo-kartonowej a ścianą z pustaków żużlowych? Czy nie byłoby łatwiej po prostu zamurować ścianki działowe płytą gipsowo-kartonową?

    Z góry dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez hodoknaru ; 25-12-2023 o 05:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony