dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wumar

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Różnicówka wybija tylko w jednym kontakcie.....

    Prosze o poradę. Sytuacja wygląda następująco: W kontakcie w łazience jest podłączona pralka. Po dwóch latach wybiła różnicówka. Pomyślałem, że to wina pralki, ale przedłużaczem podłączyłem pralkę gdzie indziej....I jest OK. Pierze. Wymieniłem więc ten niby podejrzany kontakt. Podłączyłem pralkę i różnicówke wywala. Więc wniosek z tego taki: Pralka jest OK bo dziąła w innym kontakcie. Nie jest to tez wina kontaktu, bo po zmianie - nadal wybija. Co to może być? Pozdrawiam i prose o info.,
    Marek Wu

  2. #2

    Domyślnie

    to, że pralka działa w innym kontakcie nie oznacza że pralka jest ok...
    po pierwsze jesteś pewien czy ten inny kontakt też był po tej różnicówce? kiedyś zabezpieczano tylko 'mokre' pomieszczenia typu łazienka, kuchnia
    po drugie jeśli nawet pralka jest w porządku to na tym obwodzie może być inny odbiornik z upływem prądu i sumarycznie robi się za dużo, bez elektryka się nie obejdzie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wumar Zobacz post
    Pralka jest OK bo dziąła w innym kontakcie. Nie jest to tez wina kontaktu, bo po zmianie - nadal wybija. Co to może być?
    1. Jesteś pewien, że to "drugie" gniazdko jest podpięte do różnicówki?
    2. Jesteś pewien, że do tej samej różnicówki?
    3. Przedłużacz był na pewno trzyżyłowy i gniazdko też (czyli że był przewód PE pociągnięty od pralki do szyny w rozdzielnicy)?
    4. Różnicówka wybija zawsze w konkretnej, powtarzalnej sytuacji? Miałem kiedyś problem z termostatem, który wybijał różnicówkę nie za każdym razem, co ciekawe w momencie rozłączania.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Raczej zakurzone wnętrze pralki + wilgoć = upływność w pralce. Różnicówka wybija, bo tak jest jej rola. Wpisy #2 i #3 są trafne. Elektryk jest niezbędny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony