dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    894

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Taka kwota po dopłacie za 3kwp to faktycznie interes życia. Robiąc samemu na gruncie w tej cenie można mieć 8kwp i to przed dofinansowaniem...
    Ja będę robił na gruncie , kumpel sam robił większość prac, na koniec tylko elektryk pospinał wszystko do kupy, zaoszczędził sporo kasy . Na dachu zleciłbym to firmie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Niby wszyscy mówili, że 3fazowa jest lepsza bo z jakiej byś fazy w danej chwili nie korzystał to cały produkowany w tej własnie chwili prąd będzie hmm "zaliczany" jako autokonsumpcja. Później ktoś mówił, że jest jakieś rozliczanie międzyfazowe i nie ma znaczenia czy 1 czy 3fazowa. Aaaa i najważniejsze. Instalacji PV jednofazowej nie zrobisz większej niż 3,68kwp itp. Ja powiem wprost, nie znam się na tym do końca. Mądrych głów dookoła mnóstwo więc pewnie ktoś wyjaśni.
    Coś tam poczytałem , chyba bardziej "rozwojowy" będzie trzyfazowy , tym sie będę martwił później

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A gdzie ja napisałem, że po dopłacie? To kwota przed dopłatą. Moje panele w chwili montażu kosztowały koło 700zł. Teraz może i staniały. Mnie nie interesuje jakby to wyszło robiąc samemu nie brałem tej opcji pod uwagę.

    P.S. Za chwile się zacznie, który jest lepszym kogucikiem i zrobił sobie samemu taniej i lepiej.
    Masz na dachu ?

    Ja we własnym zakresie zamontuję tylko stojak na gruncie i ewentualnie przymocuje do niego panele. No i zakopie kabel w ziemi, resztę zlecę elektrykowi
    Ostatnio edytowane przez sito ; 01-11-2023 o 19:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony