dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przedmuchanie podłogówki

    Witam,
    mam instalacje podłogową wykonaną na rurkach Kan-therm blue floor 18x2. Max ciśnienie dopuszczane przez producenta wynosi 6 barów.
    Miesiąc temu wydmuchałem z całej podłogówki wode, która znajdowała się w rurkach na czas wylewania posadzki. Do tego celu użyłem kompresora bezolejowego z ciśnieniem max 8 bar. Każdy z obwodów przedmuchiwałem około 1-2 minut.

    Czy takim działaniem mogłem uszkodzić instalację?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof1234567890 Zobacz post
    Witam,
    mam instalacje podłogową wykonaną na rurkach Kan-therm blue floor 18x2. Max ciśnienie dopuszczane przez producenta wynosi 6 barów.
    Miesiąc temu wydmuchałem z całej podłogówki wode, która znajdowała się w rurkach na czas dinosaur game wylewania posadzki. Do tego celu użyłem kompresora bezolejowego z ciśnieniem max 8 bar. Każdy z obwodów przedmuchiwałem około 1-2 minut.

    Czy takim działaniem mogłem uszkodzić instalację?
    Witam!

    Na podstawie informacji, które podałeś, wydaje się, że Twoja instalacja podłogowa wykonana na rurkach Kan-therm blue floor ma maksymalne dopuszczalne ciśnienie wynoszące 6 barów, a Ty użyłeś kompresora o maksymalnym ciśnieniu 8 barów do wydmuchania wody z rurek.

    Pomimo że użyłeś kompresora o ciśnieniu nieco wyższym niż maksymalne dopuszczalne przez producenta, przeprowadzenie krótkiego procesu wypuszczania wody przez rurki podłogowe na takie krótki okres czasu, jak 1-2 minuty na każdy obwód, zwykle nie powinno spowodować uszkodzeń instalacji.

    Jednak zawsze istnieje pewne ryzyko uszkodzenia instalacji, zwłaszcza jeśli ciśnienie było znacznie wyższe od zalecanego lub jeśli istniały inne czynniki, takie jak nieprawidłowe podłączenie lub wady fabryczne rurek.

    Jeśli nie zauważasz żadnych widocznych problemów, takich jak wycieki, nieszczelności czy zmniejszenie wydajności systemu, to najprawdopodobniej Twoja instalacja pozostaje nienaruszona. Jednak dla pewności zawsze warto monitorować instalację podłogową i w razie jakichkolwiek niepokojących objawów skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie instalacji grzewczych lub producentem rurek Kan-therm blue floor, aby ocenić stan instalacji i ewentualne ryzyko uszkodzeń.
    Ostatnio edytowane przez gucklam2 ; 03-11-2023 o 09:16

  3. #3

    Domyślnie

    Usunięcie wody z instalacji w tym przypadku to był błąd.W czasie wylewania jastrychu instalacja powinna być pod ciśnieniem i najlepiej aby była w rurach woda.Usuniecie wody z instalacji ma jedynie sens w przypadku obawy o zamarznięcie instalacji w minusowych temperaturach

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi
    @Reku1 woda była w rurkach pod ciśnieniem podczas wylewania posadzki, wypuściłem z miesiąc temu właśnie w obawie przed jej zamarznięciem.
    @gucklam2 ten kompresor miał max 8 barów, sąsiad go używał do próby ciśnieniowej i ledwo udało mu się nabić 6 bar w układzie. A to nie jest tak, że rurki wytrzymują 6 barów ciągłej pracy, a ciśnienie niszczące jest kilka barów wyższe?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli to co zrobiłeś, było przeprowadzone "gładko" bez słyszalnych uderzeń ciśnienia, to można założyć że się udało.
    Trudno przypuszczać, by rurki w betonie prowadzone bez łączeń, mogły być tak słabe, by ciśnienie przepustowe' mogło je uszkodzić. Gdyby je napompować na max to prędzej.
    Jak jest zagrożenie zamrożeniem, lepiej jest napełnić glikolem. Wszystko na tym zyska; i rurki, i kocioł i armatura. Jedynie w razie potrzeby dopełnienia, trzeba mieć czym to zrobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony