dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: tryb serwisowy

  1. #1

    Domyślnie tryb serwisowy

    Witam, wczoraj miałem pierwsze uruchomienie 111-W, serwisant ustawił mi tryb wygrzewania jastrychu, na moje pytanie: jak będzie potrzeba wcześniej zakończyć ten proces to jak to zrobić? serwisant poinformował mnie że muszę go wezwać bo jest potrzebne wejście do trybu serwisanta a ja takiej opcji nie mam, tak samo jak ustawił max temp na podłogowe na 40, jakby chciał podnieść do 45 to też muszę go wezwać.
    To tak na serio? aż tak ogranicza się właścicielom ingerencję w cokolwiek?
    Ostatnio edytowane przez koral84 ; 05-11-2023 o 07:08

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Po pierwsze jaki masz model kotła
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  3. #3

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Temperatura zasilania zmieniana jest w zależności od wybranego schematu, program wygrzewania jastrychu kończy się automatycznie po 30 dniach
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Temperatura zasilania zmieniana jest w zależności od wybranego schematu, program wygrzewania jastrychu kończy się automatycznie po 30 dniach
    Rozumie, ale nie takie było pytanie. czy mogę sam zakończyć ten program jeśli będę potrzebował bez wzywania serwisanta? A drugie pytanie dotyczyło funkcjonowania już później, serwisant ustawił mi max temp którą mogę puścić na podłogówkę na 40 stopni bo powiedział że większej temp nie można, czy mogę to sam zmienić? tez powiedział ze aby to zmienić potrzeba dostępu do trybu serwisowego do którego nie mogę mieć dostępu.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Opisane zmiany mozna wprowadzić wykonując ponownie "pierwsze uruchomienie" i do tego nie sa wymagane jakieś "specjalne" dostępy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Zakładając że masz kocioł B1LF to do zmian które chcesz wykonać nie trzeba przeprowadzać procedury pierwszego uruchomienia . Wystarczy menu "Konfiguracja systemu" czyli opcja B2.
    Uruchomienie to opcja B5 ale jak pisałem nie będziesz jej musiał używać.

    Naciskasz jednocześnie przez 4 sekundy ☰ i OK
    Strzałkami góra/dół wybierasz opcję B2 czyli konfiguracja systemu
    Wciskasz OK
    Strzałkami góra/dół wybierasz opcję "5" czyli osuszanie jastrychu
    Wciskasz OK
    Strzałkami góra/dół wybierasz opcję "0" czyli tryb osuszania jastrychu nieaktywny
    Wciskasz OK

    Co do drugiego pytania :

    Naciskasz jednocześnie przez 4 sekundy ☰ i OK
    Strzałkami góra/dół wybierasz opcję B2 czyli konfiguracja systemu
    Wciskasz OK
    Strzałkami góra/dół wybierasz opcję "8" maksymalna temperatura dla obiegu 1
    Wciskasz OK
    Strzałkami góra/dół ustawiasz maksymalną dopuszczalną temperaturę
    Wciskasz OK

    Jeżeli masz starszą wersję 111w to napisz .
    Ostatnio edytowane przez PLC_00 ; 06-11-2023 o 21:06
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony