dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Question Zapach w szafie - jakby stęchlizna.

    Witajcie,

    mam problem z zapachem w szafie, gdzie przechowuję ubrania (koszulki, bielizna, bluzy, etc).

    Jak otwieram unosi się tam zapach jakby stęchlizny.
    Czytałem o tym w sieci i temat jest dość często poruszany.

    Wyeliminowałem takie czynniki jak:
    - za dużo proszku do prania dodawane do prania,
    - oczyszczenie filtrów w pralce i pojemników na proszek,
    - dodatkowo przetarłem wnętrze szafy środkiem do mycia powierzchni emaliowanych.

    Niestety zapach pozostaje i ubrania nim przesiąkają.
    Nie wszystkie i nie w równym stopniu. Mam wrażenie, że te bawełniane bardziej.

    Jakie macie porady? Czy zapach mógł wejść tak głęboko w deskę szafy, że ciągle się tam utrzymuje? Inne pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    Up

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    tak, szafa pewnie już nieco zawilgła... ale nie ciuchy i pralka mogła być źródłem problemu.

    Może jednak to wentylacja nie domaga? Spróbuj trzymać otwarte drzwi.
    A może problem jest nawet w całym pokoju? Powietrze musi krążyć. Nie krąży to wilgoć się zbiera i warunki dla pleśni, grzybów są.

    Wymusić wentylację w pomieszczeniu, Udrożnić, dać szansę na wentylację w szafie.

    To takie standardy, że nikomu się nie chce po raz n-ty tego pisać.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Podstawowym powodem może być zła wentylacja szafy i pokoju.
    Może wkładasz do szafy nie wysuszone do końca ubrania/

    Wyciągnij wszystkie ubrania z szafy i wyczyść wszystkie powierzchnie i szuflady (jeżeli są) dedykowanym środkiem do usuwania zapachów.
    Jeżeli masz to włącz ozonator.

    Następnie zostaw otwartą taką szafę na kilka dni i sprawdź czy zapach nadal występuje.
    Zamknij pustą szafę na 1-2 dni i znowu sprawdź.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    A ja mam przy okazji pytanie o inny "zapach". Nie umiem go zdefiniować inaczej, niż jako stara szafa u babci na wsi. Taki dziwny zapach jaki czułem chodząc kiedyś na święta do kościoła u dziadków na wsi. Co to jest i skąd się bierze? Wyczułem ostatnio ten zapach w mieszkaniu mojej mamy, jak ją odwiedziłem, wąchanie jak się da ubrań w szafach nic nie dało... nie mogę zidentyfikować źródła...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w kościołach to jest zapach środków konserwujących do drewna.

    Może mama ma parkiet układany na subicie?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, ten zapach pojawił się dopiero niedawno, a w mieszkaniu nic od lat się nie zmieniło (było nowe w 2000r, to nie stary dom). Wszędzie czysto, ładnie pachnie, nie wiem, co to jest

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak niedawno to nowy dywan, jakiś mebel?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie, nic... zresztą meble, dywany (zwłaszcza nowe) nie mają takiego zapachu, raczej śmierdzą chemią.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Odzież używaną np. koszula jeden dzień/godzinę noszona trafia do pralni, pralki a nie do szafy bo jeszcze "czysta". Odzież zewnętrzna w innej szafie, po powrocie z dworu/pola/podrózy nie trafia natychmiast do szafy tylko powinna wyschnąć i wywietrzyć się. Buty w osobnej szafce wentylowanej - "otwarta" czesć tylna od ściany, najlepiej jesli to nie jest sciana zewnętrzna czyli zimna

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli piszesz w komentarzu na moją wypowiedź, to tak właśnie jest. Zresztą gdyby nie było, to czuć byłoby zapach potu, jest on wyraźnie inny.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    #5 Taki dziwny zapach jaki czułem chodząc kiedyś na święta do kościoła u dziadków na wsi.
    Teraz powtórnie zajrzałem - to naftalina. Kup w sklepie i porównaj.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję, sprawdzę.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    wilgoć za szafą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony