dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Podział pokoju 12m kw na 2 pokoje dla dzieci - czy to w ogóle ma sens

    Hej! Stoję przed ważną decyzją - albo oddam dzieciom sypialnię albo podzielę ich pokój na pół. Nie wiem czemu sądziłam że jeden pokój dzieciakom wystarczy, niestety życie pokazało że byłam w błędzie. Obecnie dzieciaki mają pokój 12m kw. - długi na 4m, szerokość 3m. I zastanawiamy się czy ma sens podział pokoju na 2 części - wyszłoby po około 6metrów na głowę. Troche to mało wiem... Tylko druga opcja jest taka, że oddajemy sypialnie i lądujemy w salonie na sofie. Nie wiem czy będzie tam wygodnie, sypialnia tez jest moim miejscem pracy.. Mamy możliwość podziału pokoju panelami okiennymi - zabudową alu, u góry zrobić można by okno po szerokosci pokoju. Tylko kompletnie nie mam pomysłu jak można by pokoje urzadzić i czy w ogóle nie będą za małe dla nastolatków
    Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia albo posłuży mi radą?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    W jakim wieku są dzieci?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    W wieku 6 i 8 lat, chłopak i dziewczyna

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Całkiem młode i już razem nie chcą
    Nie będzie łatwo podzielić a odstępowania swojego pokoju (sypialni) kosztem własnej wygody i utraty miejsca pracy jest (wg mnie) złym rozwiązaniem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    łóżko zajmuje ok 2 m2, biurko ok 1,5m2 (z miejscem do siedzenia przed nim). Zostaje 2,5 m2 na komunikację, szafę.
    Można kombinować z łóżkiem piętrowym a dołem biurko. Ale to zależy od wysokości pomieszczenia, ulokowania drzwi, okna.

    ***
    Chociaż nie bardzo wiem w jaki sposób można dojść do wniosku, ze dzieciom różnej płci starczy jeden mały pokój? Za kilka lat będzie problem nawet z przebieraniem się bo dziewczynka będzie się wstydzić brata.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2023 o 20:03

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj inspiracja:

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za świetny pomysł
    To że dzieci będa miały oddzielne pokoje z czasem to jest pewne, tylko kwestia w jaki sposób Mam dość spory salon z kuchnią i też myślę zeby tam wygospodarować kąt do spania i pracy, ale trudno u mnie z wizją")

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    biurka zrobiłabym przy oknie i przegrodziła je taka przesłoną jak w biurach, żeby nie dobudowywać normalnej ściany do linii okna. Sam pokój można przegrodzić regałem a nie ścianą - np. dużym kalaxem z IKEA.I wówczas część wnęk zrobić dostępnych od jednej części pokoju a część od drugiej. Starczy przykręcić sklejkę jako tylną ściankę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Pokoje po 6m2 to nie są normalne warunki do życia. W każdym bedzie łózko które zabierze minimum 2m2, nawet jesli bedzie skladane to zajmuje prawie 1/3 powierzchni pomieszczenia.
    Dzieci są jeszcze małe i moja rada- niech mieszkają razem najdłużej jak to będzie możliwe - po prostu będzie im wygodniej.
    Za 3-4 lata pewnie bedzie konieczność jakiegoś podziału, ale zawsze jedna z tych połówek będzie przejściowa więc całkowitej prywatności nigdy nie będą miały.
    Na ilustracji Elfir wygląda to pięknie tylko że jak sie wstawi rzeczywistą powierzchnie łózka i mebli do połowek po 6m2 to wyjdzie to masakrycznie ciasno. Proponuje sobie to narysować w rzeczywistych wymiarach.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 07-11-2023 o 08:49

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Na ilustracji Elfir wygląda to pięknie tylko że jak sie wstawi rzeczywistą powierzchnie łózka i mebli do połowek po 6m2 to wyjdzie to masakrycznie ciasno. Proponuje sobie to narysować w rzeczywistych wymiarach.
    Ilustracja prezentuje większe pomieszczenie niż ma autorka. Po prostu miało być inspiracją, jak można to zrobić mając tylko jedno okno

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Tak ale nie napisałaś tego i autorka miała wyobrażenie że bedzie pięknie i przestronnie. Twój pokoj ma przynajmniej 16-18m2 i okno na prawie cala szerokosc pomieszczenia co w przyrodzie raczej nie wystepuje.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Tak ale nie napisałaś tego i autorka miała wyobrażenie że bedzie pięknie i przestronnie. Twój pokoj ma przynajmniej 16-18m2 i okno na prawie cala szerokosc pomieszczenia co w przyrodzie raczej nie wystepuje.
    Napisałam, ze to inspiracja (znalazłam w google grafika). Przecież autorka nie wrzuciła planu, wiec nie wiadomo gdzie jest okno, gdzie drzwi

  13. #13

    Domyślnie

    Przemyśleć pomysł z piętrem - łóżko nad biurkiem - mojej wnuczce do 16 tego roku zycia wystarczało i była dumna że ma własny okręt.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Pokoje po 6m2 to nie są normalne warunki do życia. W każdym bedzie łózko które zabierze minimum 2m2, nawet jesli bedzie skladane to zajmuje prawie 1/3 powierzchni pomieszczenia.
    Dzieci są jeszcze małe i moja rada- niech mieszkają razem najdłużej jak to będzie możliwe - po prostu będzie im wygodniej.
    Za 3-4 lata pewnie bedzie konieczność jakiegoś podziału, ale zawsze jedna z tych połówek będzie przejściowa więc całkowitej prywatności nigdy nie będą miały.
    Na ilustracji Elfir wygląda to pięknie tylko że jak sie wstawi rzeczywistą powierzchnie łózka i mebli do połowek po 6m2 to wyjdzie to masakrycznie ciasno. Proponuje sobie to narysować w rzeczywistych wymiarach.
    Tak domyślam się że to jest skrajnie mało i dlatego też własnie przetrzymamy ich jak najdłużej się da razem... A będę musiała rozkminić salon z kuchnią jak zrobić

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Przemyśleć pomysł z piętrem - łóżko nad biurkiem - mojej wnuczce do 16 tego roku zycia wystarczało i była dumna że ma własny okręt.
    Tak miało być w przypadku podziału pokoju włąsnie - tylko z piętrowym łóżkiem. W sumie obecnie tez miają piętrowe łózko i sporo przestrzeni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony