dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Łączenie kleszczy z krokwią oraz rola płatwi

    Witam jako laik mam 3 pytania co do mojego dachu: murłata, krokwie, podwójne jętki (kleszcze) a pomiędzy nimi krokwie, nad tymi jetkami/kleszczami płatwie (nie ma żadnych słupów) oparte o sciany szczytowe. 40 st.
    1. Jaki to rodzaj dachu?
    2. Jaką rolę pełnią płatwie oparte o ściany i na tych jętkach, czy nie lepiej dla odciążenia dachu byłoby aby były pod nimi
    3. Jetki/kleszcze z krokwią pomiędzy nimi na końcach skręcone 2 wkrętami, pomimo tego że jest wycięty otwór na pręt/śrubę fi 12. Czy rozwiązanie z 2 wkrętami jest lepsze niż skręcenie śrubą z nakrętką. Czy można dodatkowo dołożyć tę śrubę i skręcić nakrętką czycteż te 2 systemy: wkręty i śruba nie mogą być jednocześnie zastosowane.

    P.s. drzewo c24 cnc, w projekcie nie ma szczegółow jak i czym skręcać jetki z krokwiami.
    Otwory zrobili w tartaku na cnc. Pomiedzy jetkami / kleszczami są po 2 przewiązki.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    Witam jako laik mam 3 pytania co do mojego dachu: murłata, krokwie, podwójne jętki (kleszcze) a pomiędzy nimi krokwie, nad tymi jetkami/kleszczami płatwie (nie ma żadnych słupów) oparte o sciany szczytowe. 40 st.
    1. Jaki to rodzaj dachu?
    2. Jaką rolę pełnią płatwie oparte o ściany i na tych jętkach, czy nie lepiej dla odciążenia dachu byłoby aby były pod nimi
    3. Jetki/kleszcze z krokwią pomiędzy nimi na końcach skręcone 2 wkrętami, pomimo tego że jest wycięty otwór na pręt/śrubę fi 12. Czy rozwiązanie z 2 wkrętami jest lepsze niż skręcenie śrubą z nakrętką. Czy można dodatkowo dołożyć tę śrubę i skręcić nakrętką czycteż te 2 systemy: wkręty i śruba nie mogą być jednocześnie zastosowane.

    P.s. drzewo c24 cnc, w projekcie nie ma szczegółow jak i czym skręcać jetki z krokwiami.
    Otwory zrobili w tartaku na cnc. Pomiedzy jetkami / kleszczami są po 2 przewiązki.
    Albo dach płatwiowo-kleszczowy albo jętkowy

  3. #3

    Domyślnie

    W końcu kleszcze czy płatwie. Bo mylisz pojęcia.
    Wyglądają podobnie, zasada działania inna.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    W końcu kleszcze czy płatwie. Bo mylisz pojęcia.
    Wyglądają podobnie, zasada działania inna.
    2 płatwie po 14m przez całą długość dachu oparte na ścianach szczytowych wychodzące na zewnątrz podobnie jak poniżej murłaty ( oczywiście one na ściance kolankowej na wieńcu).
    Pod płatwiami, na szerokość dachu ok 5m, podwójne jętki (15 par co 90 cm) na swoich końcach są skręcone z krokwiami.

  5. #5

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, wynika że mam wieźbe platwiowo-kleszczową z pewnymi odchyleniami od tego rysunku a mianowicie: każda para krokwi ma połączenie kleszczowe (tu na rysunku jest to na krańcowych parach krokwi).
    Dodatkowo, co mnie najbardziej dziwi, to to, że para płatwi jest położona na tych kleszczach oraz na swoich końcach na ścianach szczytowych (otwory w ścianach szczytowych) wychodząc na zewnątrz domu - nie ma żadnych słupów, płatwi stopowych czy mieczy. Czy takie oparcie na scianach szczytowych dla płatwi jest wystarczające.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony