dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Czy od skrzynki gazowej do ściany potrzeny projekt przyłącza

    Witam, mam pozwolenie na budowę, w projekcie mam projekt instalacji gazowej parteru domu gdzie mam na rysunku wychodzącą rurę
    SZO, zaznaczone przejscie PE/STAL. Dodatkowo mam 2 rysunki "rozwinięcie instalacji gazowej". I "schemat montażu". W części projekt zagospodarowania działki jest mapa do celów projektowych z zagospodarowanuem i na rzucie jest zaznaczona linua gazu od domu do skrzynki gazowej jako proponowana. Czy muszę zlecić dodatkowo sporządzenie projektu odcinka od skrzynki gazowej do miejsca podłączenia w ścianie domu????

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Jeżeli w projekcie są wyszczególnione wszystkie podejścia, przejście z PE na stal a na mapce jest aktualna trasa, umiejscowienie skrzynki i głębokości posadowienia rur wraz z ewentualną kolizją z innymi mediami to nie musisz.
    Pytanie czy mapka zawarta w projekcie jest na 100% do celów projektowych a istniejące dane są aktualne z rzeczywistym stanem na działce budowlanej..
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Masz mapkę sytuacyjną z zamieszczonym przebiegiem linii gazowej? Ja miałem + kilka informacji typu średnica, rodzaj materiału, oznaczenie wejść, głębokości położenia etc. i wystarczyło by posłużyło za projekt.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przejrzałem tomy projektu i "zgłupiałem":
    Tom I - projekt zagospodarowania działki
    "W ramach zamierzenia inwestycyjnego przewidziano budowę następujących przyłączy i zewnętrznych odcinków wewnętrznych instalacji i urządzeń":
    1. zewnętrzny odcinek wewnętrznej instalacji gazu oraz kanalizacji sanitarnej- wg projektu technicznego (Tom IV) linie ciągłe żółta i brązowa.
    2. przyłącze do sieci kanalizacyjnej - projekt przyłącza wg odrębnego opracowania i postępowania administracyjnego- brązowa linia przerywana na działce gmiennej pomiędzy dwoma studzienkami;
    3. przyłącze wodociągowe: projekt przyłącza wg odrębnego opracowania i postępowania administracyjnego- linia przerywana niebieska od drogi do ściany budynku;
    4. przyłącze gazowe: projekt przyłącza wg odrębnego opracowania i postępowania administracyjnego- linia żółta przerywana na działce od sąsiada do projektowanej mojej skrzynki - to robi PSG

    W tym tomie na końcu mam mapę do celów projektowych i naniesione na żółto (linia ciągła) odcinek od szafki do ściany domu a w legendzie projekt zewnętrznej części instalacji gazu (projektowane elementy wg projektu technicznego Tom IV- w tym tomie mam szczegółowy opis "Instalacja gazowa na zewnątrz budynku"- jakie rury, gdzie przejście, roboty ziemne-głębokość itp.). Z Waszych informacji wynika, że jeśli mam mapkę z narzuconym odcinkiem do domu oraz opisem w projekcie z czego, jak głęboko, jak zakopac itp to to jest projekt i nic nie musze robić.
    Jeśli tym tokiem myślenia iść to również zg. z ww pkt 1 instalacja kanalizacyjna (brązowa linia ciągła) do studzienki w drodze również nie wymaga projektu bo legenda z mapki odsyła do tomu IV- tyle że tam nic nie ma opisanego, jaka rura, jak głęboko, czy studzienki mają być itp. Zrobiłem już projekt na wode i kanalizę , wodociągi go zaakceptowały, zastanawiam się czy musiałem czy nie robić projekt kanalizy.

    Reasumując nie robić projektu dla gazu od skrzynki do ściany domu, zaś kanaliza niby nie musiałem ale bez opisu w projekcie jednak musiałem bo pewnie doczepiliby sie w wodociągaćh gminnych.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Przed rozpoczęciem prac wysłałem mój "projekt" do wod-kom i zaakceptowali. Co do instalacji gazowej, PolGaz interesowało tylko by zrobił to ktoś z uprawnieniami. Wykonawca zaakceptował mój "projekt: i wykonał go zgodnie z założeniami, a PolGaz odebrał prace.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony