dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z przepływem Vitodens 050-W

  1. #1

    Domyślnie Problem z przepływem Vitodens 050-W

    Dzień dobry. Wydaje mi się, że mam problem z przepływem w moim kotle. Prosty układ ogrzewania podłogowego, zimne i zasilanie i powrót na rozdzielnicy, rotametry pokazują 0 (a puszczona tylko 1 pętla - drabinka w łazience). Jako że kocioł po gwarancji a sam coś tam potrafię pogrzebać, to sam sobie czyszczę wymiennik i to właśnie po tej czynności 2 dni temu zaczęły się problemy opisane powyżej.
    Wydaje mi się, że problem może leżeć w zaworze przełączającym obiegi (ogrzewanie wody użytkowej a CO). Ściągnąłem pompę, żeby zobaczyć czy nie ma tam syfu i sprawdziłem silniczek krokowy (wykonuje sekwencję testową po uruchomieniu kotła). Po ściągnięciu pompy i silniczka. sprawdziłem czy trzpień zaworu nie jest zablokowany i wydaje się, że nie (nagrałem filmik, może ktoś będzie mi w stanie powiedzieć czy taki zakres ruchu jest ok).
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak? Dodam, że woda użytkowa jest poprawnie grzana.

    Filmiki:
    https://we.tl/t-MF7X8SP54B

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W kotłach wiszących zarówno wymiennik jak i pompa projektowane sa pod układy z dT=20K zatem przy ogrzewaniu podłogowym wydajność pompy może być niewystarczająca by prawidłowo odebrać ciepło z kotła i przenieść je do instalacji. Skutkiem wtedy moze być to, że palnik startuje i z powodu zbyt małego przepływu kocioł natychmiast osiąga temperature i palnik gaśnie. Ilość wyprodukowanego ciepła jest tak mała, że instalacje nie może osiągnąć wymagnej temperatury. Do ogrzewanie podłogowego należy stosowac sprzęgło hydrauliczne i dodatkową pompę.
    Kociol Vitodens 050 jest urządzeniem dedykowanym do ukadów grzejnikowych i nie obsługuje czujnika sprzęgła hydraulicznego. Oczysiście nie wyklucza to wykonania układu ze sprzęgłem ale wymaga to zastosowania dodatkowych zewnętrznych sterowników.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony