dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piła elektryczna?

    Panowie jak to jest z piłami elektrycznymi, takimi na kabel? Mam duże podwórko, mam w nim sad itp, trzeba coś czasem podciąć. Miałem spalinowkę starą ale to średnio już działa, przerywa gaśnie, szkoda zachodu bo to tez nie markowa. Wiadomo chciałbym coś nowego na lata to Sthil, ale to za dużo kosztuje na moje potrzeby. Ja raz do roku chce gałęzie podciąć czy czasem całe drzewo ściąć jak już stare.

    Te elektryczne są dosyć tanie. Czy takie coś ma taką moc https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogr...-nac-ce24-os-g żeby wiecie ściąć stare drzewo? Przykładowo czy to ma moc podobną co taki jakiś Sthil do 2 tysięcy złotych. Czy może te elektryczne nie będą się nadawać do moich potrzeb?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cześć,

    Co roku pomagam w cięciu drewna teściom i w pracach porządkowych. W zeszłym roku ścinaliśmy także duże drzewa na jednej z działek. od lat operowaliśmy dwiema spalinówkami - jedna mocniejsza, podróbka Husqvarny z długą prowadnicą i drugą marki Lider. W tym roku teściu dostał w prezencie. elektryczną piłę marki Parkside (ta mocniejsza). Ciąłem nią w latem - super pozytywne zaskoczenie. Zrezygnowaliśmy z pracy spalinówkami. Zawsze coś - z nie nowym sprzętem się dzieje.
    Sam teraz zbieram na taką do prac przy sosenkach, krzewach i drewnie na ognisko. Jeśli masz możliwość podłączenia się pod EE i nie potrzebujesz wyjątkowo mocnej piły do grubego- twardego drewna, to powinno Ci wystarczyć.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Jeśli posiadasz jakieś elektronarzędzia akumulatorowe, to sprawdź czy nie ma z tej (którą posiadasz) marki do kupienia piły akumulatorowej. Do przycinania gałęzi równie dobrze sprawdzi Ci się lisi ogon, a nawet powiedziałbym że lepiej od piły łańcuchowej.
    Tego nie pomalujesz (:

  4. #4

    Domyślnie

    Poszukaj/ sprawdź podkrzesywarki - są dobre do przycinania gałęzi.
    Od biedy "na poziomie" gruntu też można nimi pociąć gałęzie czy małego pniaka (wygodne to nie jest,ale daje radę).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony