dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Droga dojazdowa

    Dzień dobry.
    Jestem właścicielem działki(oznaczonej X na zdjęciu) do której przylega droga wewnetrzna której jestem 1/6 udziałowcem. Chciałbym na wiosnę wystartować z budową i wobec tego chciałbym utwardzić dojazd do działki aby ciężki sprzęt z materiałami mogl bez problemu dojechać. Problem w tym ze nie wiem kto jest pozostałymi właścicielami tej drogi, działki z udziałem w drodze były kupowane w przetargu gminnym, w księdze wieczystej nie ma jeszcze wpisów. Jak mógłbym znalezc dane pozostałych udziałowców tak abym mogl się z nimi skontaktować? Gmina nie udzieli informacji kto nabył te działki.
    I drugie pytanie czy mógłbym utwardzić kawałek tej drogi tak abym mogl tylko dojechać z materialami do swojej drogi? Z drogi głównej niestety nie ma możliwości bo biegnie rów(zaznaczony na żółto).
    Dodam tylko ze w wypisie rejestru gruntów nie ma wyszczegolnionych pozostałych właścicieli.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C99585F0-8386-40E0-A47A-4A2209930941.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	467004  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ejże! W wypisie z EGiB powinni być wpisani wszyscy właściele/współwłasciciele. Po transakcji notariusz wysyła elektronicznie wniosek do ksiąg wieczystych w ciągu doby od zawarcia aktu notarialnego, a papierowe AN hurtem na koniec miesiąca. Wąskie gardło może być w EGiB, np. gdy brak personelu do wprowadzania danych, to może drugi miesiąc zwłoki - strzelam, bo za mało wiem. Podpytaj w EGiB czy nie mają zaległości we wprowadzaniu AN. A może pozostałe działki oraz udziały w drodze jednak nie zostały sprzedane? Wtedy na wypisie będzie bez zmian - wpisana gmina jako pozostałe udziały w tej drodze. Ewentualnie mając numer AN dla drogi, idziesz do sądu, wydz, ksiąg wieczystych i jako współwłaściciel czyli posiadający interes prawny możesz sprobowa zasięgnąć informacji czy są jeszcze inni współwłaściele drogi (oprócz ciebie i gminy). Nie podadzą namiarów bo RODO, ale będziesz wiedział czy zawarto inne AN czyli czekasz jeszcze z miesiac i powinni pojawić się w EGiB. W KW są tylko wzmianki o wnioskach o wpisy do KW, a treść wniosków (współwłaścicele) pojawią się gdy sędzia dokona wpisu do KW. To trwa gdy pracowników sądu jest mało, a AN do wpisania dużo.

  3. #3

    Domyślnie

    Są napewno nowi właściciele tej drogi bo w księdze wieczystej widnieją wzmianki o dopisanie ich do tej księgi wieczystej. Działki zostały sprzedane w lipcu, w sierpniu były podpisane akty notarialne a w wypisie z 4 października który wybierałem ze starostwa widniałem tylko ja jako właściciel 1/6. Spróbuje w takim razie raz jeszcze podejść tam i podpytać dlaczego nie są pozostali wpisani.
    A wracając do utwardzenia to mógłbym je wykonać w własnym zakresie bez zgody pozostałych jako dojazd do własnej działki?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Współwłasność wymaga działań w porozumieniu, bo np. utwardzisz a za tydzień ktoś z pozostałych będzie kopał w40/g63/ks200/eN* .
    *) niepotrzebne skreślic

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony