dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Krzywa grzania

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie Krzywa grzania

    Zapisałem sobie wykres krzywej grzania w poprzednim sezonie zimowym 2022 na zdjęciu. Wszedłem w ViCare w ustawienia krzywej na grzejniki w tym sezonie i nie wiem dlaczego ale krzywa z ubiegłego roku różni się od tej aktualnej. Oczywiście nachylenie i przesunięcie jest takie samo. Ale temperatury w 2023 są inne- 2-3 stopnie wyższe.. Gdzie leży przyczyna takiej sytuacji ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy2022 Zobacz post
    Ale temperatury w 2023 są inne- 2-3 stopnie wyższe.. Gdzie leży przyczyna takiej sytuacji ?
    Ocieplenie klimatu

  3. #3

    Domyślnie

    Takie same masz parametry (nachylenie i przesunięcie), ale krzywa wyznacza temperaturę grzania w zależności od temperatur pomieszczenia, docelowej i zewnętrznej. A te trzy zmieniają się co chwilę.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy2022 Zobacz post
    Zapisałem sobie wykres krzywej grzania w poprzednim sezonie zimowym 2022 na zdjęciu. Wszedłem w ViCare w ustawienia krzywej na grzejniki w tym sezonie i nie wiem dlaczego ale krzywa z ubiegłego roku różni się od tej aktualnej. Oczywiście nachylenie i przesunięcie jest takie samo. Ale temperatury w 2023 są inne- 2-3 stopnie wyższe.. Gdzie leży przyczyna takiej sytuacji ?
    Poziomy się zmieniły bo zmieniłeś temperaturę zadaną (wymaganą) w pomieszczeniu poprzez aplikację vicare albo na sterowniku pokojowym jeżeli takowy posiadasz.

    Jeżeli zapisujesz wykres to zawsze zapisuj też jaką masz zadaną temperaturę pomieszczenia. I nie ma tu znaczenia że sterujesz kotłem poprzez czujnik temperatury zewnętrznej czyli tak zwaną pogodówką.
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony