dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie domu z cesją na bank (powyżej kwoty kredytu)

    Dobry wieczór. Mam dylemat, a może ktoś się dobrze orientuje w tych tematach. Rok temu zakończyłem budowę domu, która była finansowana częściowo kredytem hipotecznym (mniej więcej w połowie). Zgodnie z umową za bankiem, dom ma być ubezpieczony na kwotę co najmniej wartości zaciągniętego kredytu i polisa ubezpieczeniowa jest z cesją na bank. Pierwszy rok ubezpieczyłem tylko na kwotę kredytu, a teraz chciałbym powiększyć sumę ubezpieczenia do rzeczywistej wartości domu. I zastanawiam się, czy mogę spokojnie powiększyć wartość tej polisy z cesją, czy zawrzeć umowę na dodatkową polisę np. z innym towarzystwem ubezpieczeniowym na połowę wartości domu, która będzie już tylko na mnie. Zapisy z umowy z bankiem w kwestii cesji są dla mnie niejasne. Szczerze mówiąc, nie mam zaufania do banków i nie mam pewności, czy w przypadku gdyby coś się stało, bank jako cesjonariusz nie zajmie całej kwoty odszkodowania, nawet powyżej udzielonego kredytu - bo w końcu cesja to zbycie się praw do odszkodowania na rzecz cesjonariusza. Nie wiem, czy istniejąjakieś regulacje prawne, które jednoznacznie regulują te kwestie.
    Zawarcie dwóch osobnych umów ubezpieczeniowych byłoby dla mnie droższe ale może to jest bezpieczniejsze?
    Proszę o opinię.

    Pozdrawiam
    Grzegorz

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Witam
    Pewnie co bank to inne wymagania my mamy wzięty kredyt hipoteczny na wykończenie domu , wysokości 1/3 obecnej wartości domu.
    Od początku ubezpieczyłem dom do pełnej wartości na danym etapie budowy, rzeczoznawca dla banku wycenił na 330 tys i na tyle była polisa domu w budowie a po odbiorze polisa wzrosła teraz chyba na ponad 600 tys. Ale tu już mocno podniósł sam ubezpieczyciel wartość.
    Od samego początku cesja na bank była na pełną wartość.
    polisy .

    Czy to dobrze nie wiem ,mam nadzieję że nic się nie wydarzy i nie będzie trzeba kłócić się z bankiem o kasę.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3

    Domyślnie

    Ubezpieczenia czasem są problematyczne, tym bardziej że czasem następują opóźnienia w wypłatach. Zdarzają się także sytuacje, gdy ktoś próbuje wyłudzić ubezpieczenie, sprawdź, jakie konsekwencje grożą za takie postępowanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony