dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie samym kominkiem

    Czołem,

    niedawno wybudowaliśmy sie. jeszcze nie wszystko jest zrobione (pokoje) dlatego śpimy w salonie.
    Obecnie grzejemy kominkiem (bez płaszcza wodnego i żadnego rozprowadzenia). W domu mamy jak dla nas naprawdę ciepło jakieś 22-23 stopnie.
    Czy jezeli w domu mam ciepło musze uruchamiac ogrzewanie podlogowe skoro nie mam ujemych temperatur? bez obawy o to ze woda w podłogówce zamarznie? w calym domu jest dodatnia teperatura a fundamet zaizolowany . z gory dzieki za odp

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Pewnie nie w calym domu masz 22 stopnie, ale jeżeli nie masz nigdzie zera to nic sie z podłogówką nie stanie.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    w ile czasu mogloby spasc do zera ? np dwutygodniowy wyjazd w ferie ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    w ile czasu mogloby spasc do zera ? np dwutygodniowy wyjazd w ferie ?
    O to zalezy od kilku rzeczy, szczelności budynku na wiatry, temperatury na zewnątrz, izolacji ścian dachu. Nigdy nie testowalem w ten sposób żadnego budynku ale sądzę że po 2 tygodniach to mróz by w środku był.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    w ile czasu mogloby spasc do zera ? np dwutygodniowy wyjazd w ferie ?
    W nowoczesnym domu temperatura nie spadnie do zera w 2 tygodnie.

    Miałem dom weekendowo rekreacyjny, drewniany, około 100 letni na Podlasiu, słabo ocieplony (trociny i wapno na strychu to jedyne ocieplenie od góry). Przez 6 dni (grzane przez weekend, ostatnie grzanie w niedziele w dzień, wyjazd i przyjazd dopiero w kolejną sobotę) największych mrozów temperatura w środku spadała do 10-12 stopni.
    Zostawiony bez ogrzewania na 2 tygodnie temperatura spadała do 5-7 stopni.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał haxx Zobacz post
    Czy jezeli w domu mam ciepło musze uruchamiac ogrzewanie podlogowe skoro nie mam ujemych temperatur? bez obawy o to ze woda w podłogówce zamarznie? w calym domu jest dodatnia teperatura a fundamet zaizolowany . z gory dzieki za odp
    Jak dom w całości ocieplony, z wysokiej sprawności rekuperacją chodząca na niskich obrotach, to temperatura będzie spadała coraz wolniej (bo coraz mniejsza różnica temperatur).

    Tak wyglądało to u mnie, jak wyjechałem na ferie.



    Na początku wykresu 22,1 na końcu 21,1 czas 36 godzin. Zero grzania (wyłączone CO, CWU i klima) i znikome zyski bytowe, bo nikogo nie było w domu.


    https://forum.muratordom.pl/entry.php?132586
    Przy czym powyższy wpis jest w sytuacji, gdy normalnie się mieszka - czyli przy normalnych zyskach bytowych. Więc gdy nikogo nie ma w domu to ze 2* bym dane przesunął. Ale trzeba pamiętać, że tak wyznaczymy temperaturę graniczną do której opuszczony dom będzie zmierzał coraz wolniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony