dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Rysy skurczowe.
    Norma.
    nie szukaj dziury w całym bo przed końcem budowy dostaniesz udaru od stresu...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resand Zobacz post
    Z góry zaznaczę że strop był dobrze pielęgnowane po zadaniu
    Pytanie do autora: Ja dokładnie wyglądała ta dobra pielęgnacja ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resand Zobacz post
    To są linki do większej ilości zdjęć
    Mogę współczuć.
    Kontaktuj się z konstruktorem w trybie pilnym.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nie widzę tragedii na tych zdjęciach.
    Strop jak strop.
    Jakieś bzdury o możliwym zawaleniu się stropu są tu powielane.

    Kontakt z projektantem zawsze jest polecany
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Pytanie do autora: Ja dokładnie wyglądała ta dobra pielęgnacja ?
    Po 2 godzinach Od zalania podlewanie wodą i tak co 2 godziny do wieczora , na drugi dzień polewany 5 razy a trzeciego dnia padał przelotne deszcz.
    Nie było przykryty folią.

  7. #27

    Domyślnie

    Wibratora nie mieli?

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli rzeczywiście tak było to nie najgorzej, jednak 2h to w pochmurny dzień przy + 10 C jak na zewnątrz jest +20C to w słońcu potrafi być nawet +30C do tego wiążący beton samoistnie się nagrzewa, bo reakcja jest egzotermiczna.
    Tym niemniej jak to mówią "już po potokach". Rysy z góry wyglądaj na typowe ( na połowie budów można znaleźć podobne) niepokoić powinny te na spodniej stronie stropu.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Temat jest dosyć stary, ale może zainteresowany jeszcze tu zagląda. Zgadzam się z osobami które uważają że nie ma tragedii ale żeby spać spokojnie można łatwo wzmocnić ten strop podpierając go stalowymi dwuteownikami. Końce rozmieszczonych w odstępach powiedzmy co 1 m. dwuteowników wpuszczamy w ściany na głębokość 20 - 25 cm. Potem całość maskujemy sufitem podwieszonym i po problemie.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał esteta 2 Zobacz post
    Temat jest dosyć stary, ale może zainteresowany jeszcze tu zagląda. Zgadzam się z osobami które uważają że nie ma tragedii ale żeby spać spokojnie można łatwo wzmocnić ten strop podpierając go stalowymi dwuteownikami. Końce rozmieszczonych w odstępach powiedzmy co 1 m. dwuteowników wpuszczamy w ściany na głębokość 20 - 25 cm. Potem całość maskujemy sufitem podwieszonym i po problemie.
    Jesteś pewny takich rozwiązań?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Tak jestem pewny. Z całą pewnością jest to mniej pracochłonne i mniej kosztowne rozwiązanie od rozwalania tego zbrojonego betonu. Oczywiście dwuteowniki muszą mieć odpowiednią grubość, nie mogą się uginać. Wysokości dwuteowników są znormalizowane, nie znam tych rozmiarów ale wydaje mi się, że dwuteownik o wysokości ok. 15 cm. by wystarczył. Zależy to od odstępów między ścianami. Minusem tego rozwiązania jest zmniejszenie wysokości pomieszczenia. Coś za coś.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał esteta 2 Zobacz post
    nie znam tych rozmiarów ale wydaje mi się, że dwuteownik o wysokości ok. 15 cm. by wystarczył. Zależy to od odstępów między ścianami..
    Nie znam się, ale się wypowiem. Brawo.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony