Witam
Przymierzamy się z rodziną do sprzedaży domu po zmarłym. Wszystko już zrobione, audyt energetyczny, zapisy w księga, podzielony dom itd. Padło na to aby skorzystać z biura nieruchomości, tylko tutaj właśnie zaczynają się "pytania".

Wiem, że z biurem można podpisać umowę na wyłączność (kontaktowałem się z jednym, podpisują na rok) wówczas nie można w innym biurze złożyć ale oni dają ogłoszenia, promują itd. czyli robią wszystko. Ma to swoje plusy ale i minusy bo nie daje gwarancji sprzedaży, można też szukać na własną rękę a oni będą później pośredniczyć w sprzedaży (prowizja taka sama czy oni czy my sprzedamy).

Słyszałem też (lecz bardzo nie zagłębiałem się w to jeszcze) od znajomych, że można dać do biura nieruchomości ogłoszenie bez wyłączności, tak że można również do innych biur je wstawić a jednocześnie szukać samemu. Tutaj oczywiście biura raczej mało się taką nieruchomością interesują ale z drugiej strony świadomość, że inni też to mają może coś ich nakłonić (wiadomo, nie zaangażują się finansowo zbytnio... o ile). Czy muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę przy takiej umowie?? Bo zakładam, że umowę i tak będzie trzeba spisać, tylko czy biura chętnie takie oferty przyjmują??

Zapewne nie jeden sprzedawał bądź sprzedaje i coś w tej kwestii mógł by doradzić/powiedzieć. Z góry dzięki za wszelkie info...