dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dom na sprzedaż w biurze, jaka forma korzystna.

    Witam
    Przymierzamy się z rodziną do sprzedaży domu po zmarłym. Wszystko już zrobione, audyt energetyczny, zapisy w księga, podzielony dom itd. Padło na to aby skorzystać z biura nieruchomości, tylko tutaj właśnie zaczynają się "pytania".

    Wiem, że z biurem można podpisać umowę na wyłączność (kontaktowałem się z jednym, podpisują na rok) wówczas nie można w innym biurze złożyć ale oni dają ogłoszenia, promują itd. czyli robią wszystko. Ma to swoje plusy ale i minusy bo nie daje gwarancji sprzedaży, można też szukać na własną rękę a oni będą później pośredniczyć w sprzedaży (prowizja taka sama czy oni czy my sprzedamy).

    Słyszałem też (lecz bardzo nie zagłębiałem się w to jeszcze) od znajomych, że można dać do biura nieruchomości ogłoszenie bez wyłączności, tak że można również do innych biur je wstawić a jednocześnie szukać samemu. Tutaj oczywiście biura raczej mało się taką nieruchomością interesują ale z drugiej strony świadomość, że inni też to mają może coś ich nakłonić (wiadomo, nie zaangażują się finansowo zbytnio... o ile). Czy muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę przy takiej umowie?? Bo zakładam, że umowę i tak będzie trzeba spisać, tylko czy biura chętnie takie oferty przyjmują??

    Zapewne nie jeden sprzedawał bądź sprzedaje i coś w tej kwestii mógł by doradzić/powiedzieć. Z góry dzięki za wszelkie info...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8145334

    Ja tam szukając nieruchomości odfiltrowywałem oferty pośredników, bo każda była skopiowana wiele razy, co atrakcyjniejsza okazywała się nieaktualnym (o ile aktualnym kiedykolwiek) wabikiem i zajmowanie się tymi ofertami to była czysta strata czasu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Umowa na wyłączność na okres 12 miesięcy jest bez sensu.
    Nie masz żadnej gwarancji sprzedaży dzięki działaniom pośrednika.
    Może na okres 6 miesięcy z prawem dla własnej sprzedaży bez pośrednika i bez prowizji.
    Atrakcyjność oferty to cena i lokalizacja.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Z pośrednikami może to i prawda lecz zadecydowano tak a nie inaczej i chcą wystawić w kilku biurach nieruchomości bez wyłączności... po prostu chciałem wiedzieć jak to wygląda z perspektywy kogoś kto miał z tym styczność. Nawet jeśli miało by to być 3-4% prowizji od całej kwoty to osoby ze spadkiem były gotowe pośrednikowi zapłacić. Ja z ciekawości raczej pytam bo i tak "zdecyduje" większość.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Czy umowa na wyłączność czy nie to interesują sie sprzedażą tak samo bo dostaja taką samą prowizję.
    Wyłączność ma same wady dla sprzedającego a same plusy dla biura. W sumie nie wiem co ludzi skłania do takich umów. Nawet jak sami przypadkiem znajdą nabywce albo sam się zgłosi (poprzez znajomych czy sąsiadów) to muszą płacić agencji która nie zrobiła nic.....
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 25-11-2023 o 13:53

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Przy umowie na wyłączność mają większe zainteresowanie i zaangażowanie w proces przygotowania i prezentacji oferty.
    Tak mówią
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony