dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wybija woda w piwnicy - propozycja zabezpieczenia przed wodą

    Cześć,
    Mam wodę w piwnicy. Dom z lat 90. Wykonana izolacja zewnętrzna pionowa dysperbit, XPS 10 cm i na to folia kubełkowa od linii fundamentów do pół metra ponad poziom gruntu (łącznie ok 120 cm). Piwnica jest pogłębiana poniżej linii fundamentów. Jest wylany chudziak tylko są szpary, przez które dostaje się woda przy krawędziach ze ścianami. Wylewksla z miksokreta rozprowadzana ręcznie... Niedokładnie. Mam pomysł by zaizolować od wewnątrz ściany dysperbitem od linii fundamentów do wysokości ok 0,5 m. Następnie wykonać kołnierz betonowy z wodouszczelniaczem i wylać to na grubość 10 cm i wysokości 0,5m po obwodzie każdego pomieszczenia. Czy takie rozwiązanie ma sens? Gdzie są plusy i minusy? Ewentualnie, jakie inne rozwiązanie zastosować? Ubytków w chudziaku jest dużo, stąd pomysł by wylewac kołnierz, dzięki czemu do każdej szczeliny dostanie się beton.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.364

    Domyślnie

    Ściana na wysokości 0,5 - 1m do impregnacji
    Zamiast dysperbitu raczej hydroizolacja w szlamie. Pokryć ścianę do wysokości 0,5m wraz z posadzką, na łączeniach wkleić taśmy a dopiero potem wspomniana nadlewka.
    Problemem jest istniejący jastrych. Woda tak czy inaczej będzie wchodzić pod niego więc prędzej czy później pojawi się na wierzchu posadzki.
    Należało by skuć tą wastwę i dopiero wykonać hydroizolację z nadlewką a potem wyrównać jastrych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo za informację. Dopytam tylko o szczegóły.
    Czym można zaimpregnować ścianę 0,5-1m? Jakie taśmy można wkleić, potrzebuję przykładu? Aktualna wylewka jest już z wodouszczelniaczem, więc czy trzeba ją skuwać?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.364

    Domyślnie

    Wilgoć wchodzi szparą pomiędzy chudziakiem a fundamentem także pod wylewkę więc jeśli tego nie skujesz to prędzej czy później ta woda da o sobie znać.
    Po skuciu nanieść kilka warstw Ceresit CO81 bardzo grubo na 1m wysokości mur i chudziak tak aby wsiąkło.
    Następnie hydroizolacja Mapelastic, Silkalastic lub inna podobna w 3 warstwach.
    W pierwszą warstwę wtopić taśmę na łączeniu ściany z chudziakiem taśmę .
    Na całość wspomniana nadlewka którą razem ze ścianą i posadzką także potraktować hydroizolacją.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Już rozumiem, przepraszam, mogłem wprowadzić w błąd, chudziak i wylewkę nazwałem tak samo, ostatecznie jest tylko chudziak.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.364

    Domyślnie

    Jeżeli szpara pomiędzy ścianą a płytą podłogową jest widoczna to zakleić ją zaprawą Bostik Block C902 i dopiero potem wykonać pozostałe opisane punkty,
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony