dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Działka na granicy z rzeczką i problem z nowym sąsiadem

    Witam. Mam problem z nowym sąsiadem. Kiedyś Działka fioletowa i zielona należała do babci, potem po jej śmierci podzieliliśmy ją na zieloną (moją) i fioletową (brata). Granicą obu działek została rzeczka - należąca do państwa. Płot został postawiony na granicy rzeczki i działki zielonej. Jest w nim bramka (czerwona) którą wykorzystuję żeby dostać się do parku miejskiego, używając czerwonej ścieżki. Nie było problemu żeby korzystać z bramki dopóki właścicielem działki fioletowej był brat. Wykorzystywałem teren tej ścieżki żeby dostać się do parku, dbać o ścianę budynku (przedwojjenego) postawionego w granicy. Odkąd brat sprzedał działkę mam problem z sąsiadem. Uważa on teren fioletowej działki oraz teren rzeki za swój - czyli że niby działka sięga do płotu Czy nadal jest tak jak było kiedyś że teren między działką fioletową a zieloną - rzeczka - jest terenem ogólno destępnym, i nie ma on prawa mnie tam nie wpuścić, oraz nie ma prawa postawienia płotu na terenie rzeki, między swoją działką a parkiem?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka 4.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	467112   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka 2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	467111  
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 26-11-2023 o 15:45
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jedną prawdą są słupki geodezyjne podziału działek a nie twoje czy sąsiada pomysły.

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie pomysły moje i sąsiada? Przecież widać na mapce. Działka 799/2 - rzeka i tereny wokół niej to tereny skarbu państwa. Wg prawa 232 ust. 1 ww. ustawy, zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.30 lip 2021.

    Wody śródlądowe należą do Skarbu Państwa, a więc są to wody publiczne. – Zasady korzystania z publicznych śródlądowych wód powierzchniowych reguluje ustawa Prawo wodne.
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Jakie pomysły moje i sąsiada? Przecież widać na mapce. Działka 799/2 - rzeka i tereny wokół niej to tereny skarbu państwa. Wg prawa 232 ust. 1 ww. ustawy, zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.30 lip 2021.

    Wody śródlądowe należą do Skarbu Państwa, a więc są to wody publiczne. – Zasady korzystania z publicznych śródlądowych wód powierzchniowych reguluje ustawa Prawo wodne.
    czyli sobie odpowiedziałeś, to co się przejmujesz sąsiadem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony