dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pozbycie się grzyba za meblościanką

    Witam,
    standardowo w bloku ze złym dociepleniem na ścianie północnej wykwita sobie grzybek. Tam gdzie mam dostęp, raz na jakiś czas psiknę antygrzybem, przetrę i jest spokój.
    Ale w salonie mam meblościankę której nie sposób odsunąć, żeby zrobić czyszczenie z grzyba, który sobie tam rośnie.
    Jedynym sposobem który mógłby zadziałać byłoby coś w rodzaju fumigacji tzn wpuszczenie gazu lub mgiełki która by grzyba zabiła. Niestety nie znalazłem żadnego gotowego rozwiązania w internecie. Ma ktoś pomysł może pomysł jak się do tego zabrać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoface Zobacz post
    Witam,
    standardowo w bloku ze złym dociepleniem na ścianie północnej wykwita sobie grzybek.
    Co to za brednie ? Sugerujesz że w kązdym bloku jest grzyb?


    Cytat Napisał twoface Zobacz post
    Witam,
    standardowo w bloku ze złym dociepleniem na ścianie północnej wykwita sobie grzybek. Tam gdzie mam dostęp, raz na jakiś czas psiknę antygrzybem, przetrę i jest spokój.
    Ale w salonie mam meblościankę której nie sposób odsunąć, żeby zrobić czyszczenie z grzyba, który sobie tam rośnie.
    Brak wentylacji u Ciebie zastawione szafami , za słabe ogrzewanie to sa przyczyny grzyba.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Jajmar, po takim doświadczonym użytkowniku spodziewałbym się odpowiedzi bardziej merytorycznej niż zaczepnej.

    Nie sugeruję że w każdym bloku, tylko tak jak napisałem ze słabo docieplonymi ścianami. Ściany są zimne i mają tendencję do skraplania wody.
    Mieszkanie jest ogólnie ciepłe, utrzymuję w mieszkaniu temperaturę minimum 22 stopnie. Mieszkanie jest wietrzone i wilgotność utrzymywana na niskim poziomie.
    To wszystko nie zmienia faktu że grzyb się pojawia w szczególności na północnej ścianie ,przy oknach i w miejscach zasłoniętych np za szafą (jest to mieszkanie narożne).
    Pytam o niekonwencjonalne rozwiązanie a nie o dobre rady, których pełno w Internecie.
    Jeżeli ktoś umie odpowiedzieć na moje konkretnie zadane pytanie to proszę o odpowiedzi, pozostałym dziękuję za uwagę.

  4. #4

    Domyślnie

    Po tym, co teraz napisałeś, możesz wracać do swego grzyba i bawić się jego towarzystwem.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoface Zobacz post
    Jajmar, po takim doświadczonym użytkowniku spodziewałbym się odpowiedzi bardziej merytorycznej niż zaczepnej.
    Ups, aż mi głupio

    Cytat Napisał twoface Zobacz post

    Nie sugeruję że w każdym bloku, tylko tak jak napisałem ze słabo docieplonymi ścianami. Ściany są zimne i mają tendencję do skraplania wody.
    Mieszkanie jest ogólnie ciepłe, utrzymuję w mieszkaniu temperaturę minimum 22 stopnie. Mieszkanie jest wietrzone i wilgotność utrzymywana na niskim poziomie.
    To wszystko nie zmienia faktu że grzyb się pojawia w szczególności na północnej ścianie ,przy oknach i w miejscach zasłoniętych np za szafą (jest to mieszkanie narożne).
    Nie pisałem o wietrzeniu mieszkana a o wentylacji. Szafy, kotary powodują brak wymiany powietrza.

    Cytat Napisał twoface Zobacz post
    Pytam o niekonwencjonalne rozwiązanie a nie o dobre rady, których pełno w Internecie.
    Jeżeli ktoś umie odpowiedzieć na moje konkretnie zadane pytanie to proszę o odpowiedzi, pozostałym dziękuję za uwagę.
    To jest publiczne forum gdzie pisać może każdy, A na grzyba nie trzeba cudów. Troche w 22 nie dowierzam.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał twoface Zobacz post
    Jajmar, po takim doświadczonym użytkowniku spodziewałbym się odpowiedzi bardziej merytorycznej niż zaczepnej.

    Nie sugeruję że w każdym bloku, tylko tak jak napisałem ze słabo docieplonymi ścianami. Ściany są zimne i mają tendencję do skraplania wody.
    Mieszkanie jest ogólnie ciepłe, utrzymuję w mieszkaniu temperaturę minimum 22 stopnie. Mieszkanie jest wietrzone i wilgotność utrzymywana na niskim poziomie.
    To wszystko nie zmienia faktu że grzyb się pojawia w szczególności na północnej ścianie ,przy oknach i w miejscach zasłoniętych np za szafą (jest to mieszkanie narożne).
    Pytam o niekonwencjonalne rozwiązanie a nie o dobre rady, których pełno w Internecie.
    Jeżeli ktoś umie odpowiedzieć na moje konkretnie zadane pytanie to proszę o odpowiedzi, pozostałym dziękuję za uwagę.
    Co ma być takim niekonwencjonalnym rozwiązaniem? Farby grzybobójcze, ocieplenie od środka?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7

    Domyślnie

    w salonie mam meblościankę której nie sposób odsunąć,

    Może chociaż da się ją odsunąć bardziej od ściany choćby na kilka centymetrów ? W moim przypadku odstawienie szaf o dosłownie parę centymetrów pomogło.
    Po latach docieplenie z zewnątrz zrobiło porządek.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony